Rača

  • Šport
  • 05.11.1998 09:00

Podmienky na aktívny oddych

0 0

K životu Rače neodmysliteľne patrí šport. Známi sú jej stolní tenisti, pozemní hokejisti, bikrosári. Snahou mestskej časti je však najmä v novej tzv. „panelákovej“ Rači budovať nenáročné športoviská, ako sú ihriská pre pouličný basketbal – streetball, či U-rampa pre skateboard.

  • Kultúra
  • 05.11.1998 09:00

Vína je dosť, len ho niet kde piť

0 0

Račianskou raritou sú dlhé úzke dvory, ktoré ústia do viníc. V týchto dvoroch, ktoré sú dlhé aj 70 metrov, žilo a žije niekedy aj 10 či 12 rodín. V račianskych pivniciach s neopakovateľnou klenbou, sú zväčša aj studne, aby vodu nebolo treba nosiť z dvora.

  • Samospráva
  • 05.11.1998 09:00

Zaujímavosti o mestskej časti Rača

0 0

Prvou písomnou zmienkou o Rači je kráľovská donačná listina z roku 1245, ktorou boli pozemky okolo osady Recha (Rača) až po Čiernu Vodu dané Lelkovi a Petrovi a ich synom do vlastníctva. Územie dostali ako odmenu za vybudovanie hradnej strážnej veže a tiež za vzornú strážnu službu na Bratislavskom hrade.

Rača či niekdajší Račišdorf je známa predovšetkým ako vinárska obec. Dnes sa snaží zachovať si mestsko-vidiecky charakter, ktorý získala v uplynulom období. Problémy, s ktorými bojujú predstavitelia račianskej samosprávy, nie sú veľmi odlišné od tých, ktoré trápia ostatné bratislavské mestské časti.

AKTUALIZOVANÉ Stredajšie prvé kolo kvalifikácie Ligy majstrov, ktoré sa konalo na Tehelnom poli prilákalo do Bratislavy futbalových fanúšikov z rôznych krajín a tí spôsobili v centre mesta doslova peklo! Agresívni útočníci si to rozdali na Ventúrskej ulici a vyvolali v pešej zóne obrovský chaos. Niektorí ľudia sa dokonca báli, že ide o teroristický útok!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.