Petržalka

Polyfunkčná zóna Kopčianska JUH v bratislavskej Petržalke získala územné rozhodnutie. Po ňom už nasleduje len podanie žiadosti o stavebné povolenie. Pri hraniciach s Rakúskom tak zrejme onedlho začne rásť nová štvrť. Čo okrem 644 bytov v nej bude?

Bytový dom na Medveďovej 21, v ktorom má mestská časť obecné byty, je vo veľmi zlom technickom stave. Do jeho obnovy miestny úrad v predchádzajúcich rokoch takmer neinvestoval, nájomníci chceli byty odkúpiť aj za cenu nutnosti investovať do opráv, mestská časť bola proti. Nechcela prísť o obecné byty, ktoré pomáhajú ľuďom v krízových situáciách. Avšak dom ďalej chátral... V septembri sa problém zrejme pohne dopredu.

Mestská časť osádza slnečné clony na detských ihriskách v spolupráci s OZ Petržalské ihriská, komunitou obyvateľov a svojím podnikom verejno-prospešných služieb. Ak by to robili vo vlastnej réžii, bolo by to podstatne drahšie a trvalo by to niekoľko mesiacov, takže toto leto by si ich deti neužili. Oproti tienidlám v Ružinove však vyzerajú pomerne vetcho. Sú bezpečné?

AKTUALIZOVANÉ Stredajšie prvé kolo kvalifikácie Ligy majstrov, ktoré sa konalo na Tehelnom poli prilákalo do Bratislavy futbalových fanúšikov z rôznych krajín a tí spôsobili v centre mesta doslova peklo! Agresívni útočníci si to rozdali na Ventúrskej ulici a vyvolali v pešej zóne obrovský chaos. Niektorí ľudia sa dokonca báli, že ide o teroristický útok!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.