Petržalka

Vzhľadom na vysoký záujem verejnosti Hlavné mesto Slovenskej republiky Bratislava predlžuje ako príslušný orgán územného plánovania prerokovanie Urbanistickej štúdie - „Riešenie centrálnej rozvojovej osi Petržalka“ - variantného konceptu riešenia do 31.3.2019. Občania tak získavajú väčší časový priestor, v rámci ktorého môžu urbanistickú štúdiu pripomienkovať.

Kopčany pôsobia ako mestom aj mestskou časťou zabudnuté sídlisko. K ubytovni hlavného mesta na Kopčianskej sa dostanete rozbitou „deravou“ cestou a môžete si gratulovať, ak to podvozok auta prežije. Cez chátrajúce chodby paneláku dostávame do Komunitného centra Občianskeho združenia Ulita.

Poslanci na minulotýždňovom miestnom zastupiteľstve schválili rozpočet mestskej časti na rok 2019. Je vo výške 39 457 969 eur. Viete, kde sa tie peniaze vzali a na čo sa minú? Väčšinu financií „zhltne“ bežná prevádzka, Petržalka však tento rok plánuje postaviť aj nový výbeh pre psov, tri chodníky a jednu cyklotrasu a osadiť kamerový systém vo vybraných lokalitách Petržalky.

Stredné priemyselné školy elektrotechnické sú v Bratislave tri. Jednou z nich je SPŠE na Hálovej ulici. K dnešnému dňu sa k nim hlási 290 žiakov. Oproti iným školách rovnakého zamerania je to o sto prihlášok od deviatakov viac. Prijať môžu 145. Čím to je, že je petržalská priemyslovka momentálne zrejme najlepšia v celom Bratislavskom kraji?

Bratislavčania v hlasovaní rozhodli, že z občianskeho rozpočtu mesta (vo výške 50 000 eur) pôjde 9495 eur na projekt s názvom „Bez bariér za zdravím", a to na zlepšenie podmienok pre chodcov, cyklistov, matky s kočíkmi a občanov so zníženou schopnosťou pohybu v okolí Nemocnice s poliklinikou na  Antolskej neďaleko jazera Veľký draždiak.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.