Devín

  • Zdravie a životný štýl
  • 14.06.2001 00:00

Bude Kobylu naďalej strážiť mestská polícia?

0 0

Národnú prírodnú rezerváciu Devínska Kobyla určite netreba Bratislavčanom osobitne predstavovať. O jej mimoriadnych ekologických parametroch, ktoré sú predmetom záujmu popredných európskych prírodovedcov, všetci už dávno vieme.

  • Kultúra
  • 06.07.2000 00:00

Dávnoveký Devín

0 0

Hrad Devín, slovanské hradisko (národná kultúrna pamiatka) je miestom výstavy Dávnoveký Devín, ktorá mapuje doteraz neprezentované doklady o význame a osídlení tejto lokality v jej ranej existencii - od mladšej doby kamennej cez bronzovú a železnú až po laténske obdobie, viazané s príchodom Keltov.

  • Kultúra
  • 08.07.1999 09:00

Letná kultúra aj na Devíne

0 0

Viaceré zaujímavé podujatia tohtoročného bratislavského Kultúrneho leta sa uskutočnia na hrade Devín. Pôjde o predstavenie Zázračný svet minulosti, v ktorom bratislavský mešťanosta v podaní herca Milana Brucháča opráši povesti o Bratislave spriadané minulosťou a zahalené tou správnou atmosférou tajuplnosti.

  • Samospráva
  • 22.04.1999 09:00

Devín potrebuje viac pozornosti a peňazí

0 0

V tohtoročnom čísle 3 ste venovali celú stránku mestskej časti Devín. Som tomu rád, pretože Devínu “fandím” a považujem ho nielen za mestskú časť Bratislavy, ale za historickú pamiatku celého Slovenska.

  • Zdravie a životný štýl
  • 11.02.1999 09:00

Kobyla je výnimočným územím

0 0

Devín charakterizujú aj ojedinelé ekologické atribúty. Vedecký význam prírody jeho teritória presahuje nielen Bratislavu, ale predovšetkým vďaka Devínskej kobyle nadobúda až nemalý medzinárodný význam.

Viacero obyvateľov Podunajských Biskupíc zaregistrovalo včera večer policajnú naháňačku, keď jej motohliadkam po uliciach unikal automobil značky Fiat Punto, ktorý neustále menil smer jazdy a neváhal sa otáčať ani cez trávniky. Policajti museli použiť aj služobné zbrane, aby nakoniec vodiča dostihli, zastavili a spacifikovali. Ukázalo sa, že bol pod vplyvom alkoholu!

AKTUALIZOVANÉ Bratislavský primátor Matúš Vallo dnes zverejnil svoje stanovisko k premnoženiu komárov, ktoré v týchto horúcich dňoch najmä po večeroch štípu a pijú krv väčšine obyvateľov nášho hlavného mesta. Magistrát sa rozhodol pre biologické prípravky, nakoľko chemické postreky pokladá za škodlivé látky pre prírodu, zvieratá, ale v konečnom dôsledku aj pre samotných ľudí...

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave vykoná orientačný monitoring výskytu komárov, o ktorý ho požiadali samosprávy obcí v povodí Moravy. "Na základe tohto monitoringu môže v prípade zistenia zhoršenej epidemiologickej situácie alebo jej bezprostrednej hrozby odporučiť samosprávam vykonať dezinsekčný zásah," uviedla hovorkyňa úradu Katarína Nosálová.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.