• Zdravie a životný štýl
  • 07.07.2018 12:12

FOTO: Rytieri na Devíne prinášajú na hrad obdobie renesancie – preniesť sa do minulosti môže aj vy

0 0
Zdroj: www.rytierinadevine.sk

Bratislavský hrad Devín prenesie svojich návštevníkov opäť do čias renesancie. V sobotu sa tu totiž koná už tretíkrát v tomto roku podujatie Rytieri na Devíne. Nechýbajú rytierske turnaje, ľudové a remeselné tance, koncerty dobovej hudby.

Bojachtiví muži a ženy predvedú veselú verbovačku, zaznie historická renesančná hudba, pripravené sú ukážky ľudových a dvorných renesančných tancov. Hrdinovia protitureckých bojov zaspomínajú na tých, ktorí počas viac ako 150 rokov bránili naše územia pred inváziou tureckých vojsk. V renesančnom Rytierskom turnaji zasa zabojujú štyria rytieri so svojimi „tátošmi“ o priazeň publika v skúškach šikovnosti, ale aj stretoch v rytierskom klaní s drevcami. Chýbať nebude ani ceremoniál so šermom.

Zdroj: www.rytierinadevine.sk

„Počas celého dňa sa môžu návštevníci zabaviť pri streľbe z luku, zrelaxovať v historickej mučiarni, povoziť svoje ratolesti na drevenom či živom koni," približujú organizátori. Pripravená je zároveň historická čajovňa a remeselné stánky.

Zdroj: www.rytierinadevine.sk

​„Upozorňujeme našich návštevníkov, že v areáli hradu Devín platí zákaz vstupu so psom, nevzťahuje sa na vodiacich psov," podotýkajú organizátori. Rytieri na Devíne sa na hrad tento rok ešte vrátia. A to v období stredoveku 4. augusta a v renesancii 1. septembra.

(TASR, ilustračné foto: rytierinadevine.sk)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.