Devín

  • Výstavba
  • 17.11.2005 00:00

V Devíne chcú stavať mestské vily

0 0

Devín objavujú investori - po zámere vybudovať 23 vilových domov v časti Záhradky nad Devínskou cestou, o ktorom sme už informovali, sa objavil ďalší, o niečo menej rozsiahly projekt rátajúci s výstavbou mestských víl.

  • Samospráva
  • 06.10.2005 00:00

Devín má dlhy na dvadsaťšesť rokov

0 0

Bratislavská mestská časť Devín by potrebovala na splatenie záväzkov narobených v predchádzajúcich volebných obdobiach dvadsaťšesťnásobok súčasných ročných príjmov.

  • Samospráva
  • 29.09.2005 00:00

Devínsky škandál pri pohľade zblízka

0 0

Keďže devínsky starosta Jozef Paczelt nebol ochotný vziať na seba zodpovednosť za nevýhodný prenájom, uznesenie miestneho zastupiteľstva, ktoré ho schválilo, pozastavil, nepodpísal.

  • Samospráva
  • 25.08.2005 00:00

Devín stále zápasí s dlhom 370 miliónov

0 0

Dlhy bratislavskej mestskej časti Devín, ktorá je od apríla v nútenej správe, by sa mohli znížiť o približne 200 miliónov korún, najprv sa však musia dohodnúť majoritní veritelia. Informoval o tom starosta Devína Jozef Paczelt.

Pred sto rokmi vznikol v Bratislave prvý slovenský futbalový klub na Slovensku, dnešný Slovan. 3. mája 1919 zasadlo zakladajúce zhromaždenie tzv. 1.Československého športového klubu. Prvý nábor futbalistov prebehol už o týždeň. Nemuselo ísť výhradne o Slovákov (a Čechov), no logicky v mužstve dominovali. Klub začal hrávať svoje zápasy na ihrisku v Petržalke za Starým mostom.

Bratislavčanku Zuzanu M. v stredu 1.mája okolo siedmej večerna rohu Lamačskej cesty a odbočky na Železnú Studničku (pri obchode Yamaha) požiadal o pomoc vozičkár. Keď mu chcela pomôcť, schmatol ju za hlavu a tlačil si ju do rozkroku. Keď sa mu vytrhla a utekala preč, dostihol ju na chodníku a vrazil do nej s elektrickým vozíkom. Podarilo sa jej ujsť a rozhodla sa, že bude varovať ostatné ženy pred týmto nebezpečným indivíduom. Krátko po celom incidente ho totiž z autobusu zočila, ako opäť stojí na mieste, kde ju požiadal o pomoc. So Zuzanou sme sa osobne stretli. Porozprávala nám, čím všetkým si od incidentu prešla. Posúďte sami, či je toto normálne?!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.