Zdravie a životný štýl

  • Zdravie a životný štýl
  • 01.09.1998 09:00

Incheba bude centrom života

0 0

Akciová spoločnosť Incheba vznikla ako podnik zahraničného obchodu so zámerom forsírovať výdobytky socialistickej československej chémie. To bolo... Pred piatimi rokmi sa veľtrh v Bratislave presťahoval z ľavého brehu na pravý.

  • Zdravie a životný štýl
  • 01.09.1998 09:00

Najväčší problém bytovej politiky je zlá legislatíva

0 0

Aj bratislavská mestská časť Dúbrav­ka sa snaží riešiť ťaživý bytový problém. Samospráve však často stojí v ceste štát a zlá legislatíva v bytovej oblasti. O výhradách dúbravskej samosprávy k bytovej politike štátu sme sa pozhovárali so zástupkyňou starostu Dúbravky Martou Čarnogurskou.

  • Zdravie a životný štýl
  • 01.09.1998 09:00

Na Záluhách pribudne zeleň

0 0

V krátkom čase by mali v Dúbravke, ktorá patrí medzi „najzelenšie“ sídliská v Bratislave, pribudnúť ďalšie zelené plochy a parky. V pláne je zveľadenie parku v okolí sobášnej siene na Záluhách - tu by sa mali vysadiť stromy, aby bola odblokovaná hlučnosť z hlavnej komunikácie.

  • Zdravie a životný štýl
  • 01.09.1998 09:00

V Bratislave žije 200 až 500 bezdomovcov

0 0

Podľa najnovších informácií bratislavského magistrátu žije v našom meste 200 až 500 ľudí, ktorí nemajú hlavu nad hlavou, teda bezdomovcov. V Bratislave majú rozdelené teritóriá, pričom najväčší záujem je o Staré Mesto.

  • Zdravie a životný štýl
  • 01.09.1998 09:00

V Starom Meste bolo predaných už 80 percent bytov

0 0

Z celkového počtu 9000 obecných bytov bolo doteraz v Starom Meste pre­da­ných 6750. Potvrdil to starosta Andrej Ďurkovský s tým, že do novembrových komunálnych volieb mestská časť predá nájomníkom do osobného vlastníctva aj zostávajúce obecné byty.

„Na Petržalke som vždy miloval zeleň, no zároveň mi vždy prekážalo, ako sa k nej správame. A môj postoj sa nezmenil ani dnes,“ hovorí Peter Farkašovský (22), ktorý do Petržalky priniesol plogging – beh, pri ktorom zbierate odpadky.

Už takmer šesť rokov je úplne prázdny a nevyužitý komplex budov bývalého SOU železničného, ktorý sa v mestskej časti Rača, konkrétne ulici Na pántoch. Súčasťou objektu je výšková budova, kde bol kedysi internát, ale aj učebne, dielne, jedáleň, telocvičňa či dokonca bazén. Všetko je opustené od 31.12.2013, kedy školu zatvorili a odvtedy to tu pomaly chátra...

To, že okolie paneláku na Stavbárskej ulici, ktorému celá Bratislava hovorí Pentagon, nie je príliš bezpečné miesto, vedia tiež hádam všetci. Dva roky tu v rámci prevencie mala svoj karavan mestská polícia, ale v auguste túto stanicu zrušili, pretože sa podľa magistrátu minula účinkom a nedávno si tu asociáli rozložili stany a dokonca si z domu natiahli cez kábel aj elektrickú energiu!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.