Zdravie a životný štýl

  • Zdravie a životný štýl
  • 01.09.1998 09:00

Vegetariáni o reštauráciu neprídu

0 0

Jedáleň Divesta na Laurinskej ulici, ktorá je umiestnená v objekte známom ako palác Motešických, mala ku koncu júna opustiť tieto priestory.

  • Zdravie a životný štýl
  • 01.09.1998 09:00

Petržalčania zarábajú najviac

0 0

Podľa informácií Štatistického úradu pripadá najvyšší priemerný plat v prvom štvrťroku 1998 na najväčšie slovenské sídlisko - bratislavskú Petržal­ku. Priemerný plat predstavoval 12 806 korún, kým v rámci celého Slo­ven­ska iba 9240 korún.

  • Zdravie a životný štýl
  • 01.09.1998 09:00

120 rokov premiéry elektrického osvetlenia

0 0

V roku 1927 sa v novinách Pressburger Zeitung objavil článok s informáciou, že na slávnosti dobročinného spolku typografov, ktorá sa konala 25. augusta 1878 v záhrade Grassalkovichovho paláca, bolo prítomným predvedené aj elektrické osvetlenie.

  • Zdravie a životný štýl
  • 01.09.1998 09:00

Incheba bude centrom života

0 0

Akciová spoločnosť Incheba vznikla ako podnik zahraničného obchodu so zámerom forsírovať výdobytky socialistickej československej chémie. To bolo... Pred piatimi rokmi sa veľtrh v Bratislave presťahoval z ľavého brehu na pravý.

  • Zdravie a životný štýl
  • 01.09.1998 09:00

Najväčší problém bytovej politiky je zlá legislatíva

0 0

Aj bratislavská mestská časť Dúbrav­ka sa snaží riešiť ťaživý bytový problém. Samospráve však často stojí v ceste štát a zlá legislatíva v bytovej oblasti. O výhradách dúbravskej samosprávy k bytovej politike štátu sme sa pozhovárali so zástupkyňou starostu Dúbravky Martou Čarnogurskou.

Tragédia, keď pre požiar v ubytovni na Mlynských luhoch prišli minulý mesiac o život traja ľudia, pripomenula zúfalú situáciu s dostupnými nájomnými bytmi v našom hlavnom meste. Potrebujú ich seniori, obyvatelia z reštituovaných domov, mladé rodiny s deťmi, učitelia či policajti... Ak sa chceme porovnávať s inými mestami, tak v Bratislave by muselo pribudnúť 10-tisíc mestských bytov ročne. Skutočnosť? Za 10 rokov to bolo len 57 bytov, čo je asi 5 bytov za rok, konštatuje viceprimátorka Bratislavy LUCIA ŠTASSELOVÁ.

Ku kurióznej situácii dnes došlo v ženskej prvej futbalovej lige, keď sa hrali v Bratislave takmer súčasne dva zápasy. O 10:30 h privítal ŠK Slovan Bratislava hráčky Partizánu Bardejov na ihrisku "v jame" pri Kuchajde a len o 100 metrov ďalej sa o 12:00 h začalo stretnutie medzi NMŠK Vitana Bratislava a FC Nitra. V oboch prípadoch uspeli Bratislavčanky, keď belasé zvíťazili 2:0 a červeno-biele 2:1.

Vyzerá to tak, že organizátori MS v hokeji sa trochu prepočítali, keď zriadili záchytné parkoviská pre návštevníkov svetového šampionátu s takou veľkou kapacitou. Oplotené či vyznačené plochy na Tyršovom nábreží, respektíve pri štadióne ŠKP v Dúbravke sú väčšinou úplne prázdne alebo sa na nich nachádza len pár áut, čo mnohých Bratislavčanov irituje...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.