Samospráva

 • Samospráva
 • 14.01.1999 00:00

Bratislave želajú, aby bolo kde parkovať

0 0

Začiatok nového roku býva časom nových prísľubov a osobných predsavzatí. Väčšina z nás sa odhodláva skoncovať so zlozvykmi a kladie si ciele, ktoré v najbližších týždňoch a mesiacoch bude s väčšou či s menšou úspešnosťou plniť. V bratislavských uliciach sme sa pýtali, čo želajú Bratislavčania do nového roku sebe a svojmu mestu.

 • Samospráva
 • 14.01.1999 00:00

V mestskom parlamente má prevahu koalícia

0 0

V decembrových komunálnych voľbách zvolili voliči sedemnástich mestských častí do Mestského zastupiteľstva hlavného mesta Bratislavy 80 poslancov.

 • Samospráva
 • 14.01.1999 00:00

Väčšina starostov vo voľbách obstála

0 0

Väčšina starostov bratislavských mestských častí, ktorí v decembrových komunálnych voľbách opäť kandidovali, sa môžu pochváliť, že dôveru svojich spoluobčanov nestratili.

 • Samospráva
 • 14.01.1999 00:00

Nový primátor Bratislavy sa ujal úradu

0 0

V pondelok 11. januára predpoludním sa ujal úradu nový bratislavský primátor Jozef Moravčík, ktorý v decembrových komunálnych voľbách kandidoval za koalíciu KDH, DU, DS, SDSS, SZS, SDK, SDĽ.

 • Samospráva
 • 14.01.1999 00:00

Jozef Moravčík chce splniť svoje sľuby

0 0

Krátko po tom, ako nový bratislavský primátor prevzal svoj úrad, požiadali sme ho o krátky rozhovor. Zaujímalo nás, s akými predsavzatiami Jozef MORAVČÍK prichádza na magistrát hlavného mesta.

 • Samospráva
 • 10.12.1998 09:00

Napísali ste nám 08/1998

0 0

Som 75-ročná dôchodkyňa - Prešpuráčka. Mojím tajným želaním je, aby Bratislava sa znovu stala tým, čím bola v minulosti - malým veľkomestom, do ktorého radi zašli na výlet ľudia z Viedne, Budapešti ale aj Prahy.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.