Samospráva

Mestská časť Vajnory patrí medzi menšie bratislavské mestské časti. Majú však bohatú históriu, tradície, na čo sú Vajnorčania aj patrične hrdí. Staronovým starostom Vajnor je Ing. Marian PRUŽINA, s ktorým sme sa pozhovárali o uplynulých štyroch rokoch, ale aj o tom, čo čaká Vajnory v novom volebnom období.

  • Samospráva
  • 14.01.1999 00:00

Vajnorčania sú stále silní lokálpatrioti

0 0

Vajnory sú známe najmä krásou ľudového umenia a zvykmi, ktoré sa tu až doteraz uchovávajú a rozvíjajú. Povestné sú výšivky s tradičnými vajnorskými motívmi, dobré víno či vajnorská dychovka.

  • Samospráva
  • 14.01.1999 00:00

Napísali ste nám 01/1999

0 0

Pred časom sa na Mýtnu ulicu nasťahovala firma AGA s dosť veľkým vozovým parkom. Od začiatku bolo jasné, že autá tejto firmy budú musieť parkovať v priľahlých uliciach. Všetko by bolo v poriadku, počas pracovného času nie je problém.

  • Samospráva
  • 14.01.1999 00:00

Bratislavčania čakajú zmenu k lepšiemu

0 0

Inštitút pre verejné otázky v decembri minulého roku uskutočnil medzi Bratislavčanmi prieskum verejnej mienky zameraný na ich očakávania v súvislosti s budúcnosťou života v meste.

V Primaciálnom paláci 6. januára udelil bratislavský primátor Peter Kresánek Ceny primátora hlavného mesta. Ocenenie v podobe bronzovej sošky rytiera Rolanda, ktorá je dielom akademického sochára B. Hofstädtera, si prevzal Štefan Holčík, Marián Minarovič, Jozef Peleš, Alžbeta Klesnilová a po prvýkrát v histórii udeľovania cien aj kolektív - Divadlo Astorka - Korzo´90.

  • Samospráva
  • 14.01.1999 00:00

Záväzky SaÚD prevzal úrad

0 0

Miestne zastupiteľstvo mestskej časti Staré Mesto svojím uznesením zrušilo k 31.12.1998 Správu a údržbu domov. To znamená, že od 1. januára 1999 prešli všetky pohľadávky a záväzky zrušenej organizácie na Miestny úrad Staré Mesto.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.