Samospráva

  • Samospráva
  • 25.02.1999 09:00

Staré Mesto preferuje malé reklamné plochy

0 0

Bratislavská mestská časť Staré Mesto začne správne konanie proti trenčianskej spoločnosti Q-EX vo veci neoprávneného osadenia reklamného zariadenia na Poštovej ulici v centre Bratislavy. Podľa zákona hrozí vinníkovi pokuta až do výšky 1 milióna korún.

Koncom januára mestská časť Staré Mesto pripravila verejnú diskusia k projektu revitalizácie Námestia SNP. Zúčastnili sa na nej predstavitelia samosprávy Starého Mesta, autori súťažných projektov, členovia poroty, zástupcovia spoločnosti, ktorá realizuje hydrogeologický prieskum a ďalší odborníci.

  • Samospráva
  • 11.02.1999 09:00

Devín holding finacuje rozvoj obce

0 0

Devín po dlhých rokoch chátrania, keď bol doslova obohnaný hraničným ostnatým drôtom, postupne opeknieva. Začínajú sa sem vracať ľudia, ktorí opravujú staršie architektonicky a historicky významné stavby.

  • Samospráva
  • 11.02.1999 09:00

Zaujímavosti o mestskej časti Devín

0 0

Archeologické výskumy dokázali, že osídlenie Devína spadá už do doby neolitu, keď človek začína žiť usadlým spôsobom života a pokračoval v dobe bronzovej i železnej. Prvým národom, ktorý už môžeme pomenovať, boli Kelti. Po roku 300 pred n. l. si keltský kmeň Kotínov vybudoval v Devíne osadu.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.