Samospráva

  • Samospráva
  • 21.10.1999 09:00

Poslanci boli na skusoch v St. Pöltene

0 0

Ako Alenka v ríši zázrakov sa museli cítiť staromestskí poslanci počas prednášky riaditeľa finančného odboru magistrátu mesta St. Pölten.

  • Samospráva
  • 21.10.1999 09:00

Schvaľujú nový trhový poriadok

0 0

Októbrové zasadnutia orgánov miestnej samosprávy v Starom Meste sa zaoberajú návrhmi dvoch nových všeobecne záväzných nariadení. Úlohou oboch je rozšíriť počet a kvalitu trhových miest v centre Bratislavy.

  • Samospráva
  • 21.10.1999 09:00

Karlova Ves chce inú deľbu daní

0 0

Poslanci mestskej časti Karlova Ves na poslednom zasadnutí miestneho zastupiteľstva prijali návrh dodatku k Štatútu hlavného mesta SR Bratislavy týkajúci sa podielových daní. Ten obsahuje návrh na preradenie mestských častí Karlova Ves a Lamač z druhej do prvej skupiny, kde je deľba podielových daní pre mestské časti priaznivejšia.

  • Samospráva
  • 21.10.1999 09:00

Komunikujte s mestom

0 0

V pondelok 18. októbra sa v Bratislave začal niekoľkotýždňový prieskum verejnej mienky, ktorý má zistiť postoj obyvateľov mesta k činnosti miestnych orgánov. Projekt Komunikujúce mesto má podporiť miestnu demokraciu a pomôcť zdokonaliť komunikáciu medzi samosprávou a občanmi.

  • Samospráva
  • 07.10.1999 09:00

Napísali ste nám 19/1999

0 0

Keďže mám podobné skúsenosti ako pisateľka z Ružomberka, ktorej prípad opísala Marta Černá v čísle 17, rozhodla som sa touto formou prispieť. Mám skúsenosť so žmolkovaním materiálu podobne ako pisateľka.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.