Samospráva

  • Samospráva
  • 25.03.1999 09:00

Staré Mesto bude hospodáriť so schodkom

0 0

Pokračovanie dláždenia historického jadra, projektová príprava revitalizácie Námestia SNP, ukončenie hlavnej etapy prevodu bytov do osobného vlastníctva a čistota, vrátane starostlivosti o zeleň budú prioritami rozpočtu mestskej časti Staré Mesto na tento rok.

  • Samospráva
  • 25.03.1999 09:00

Vyjadrime sa k financovaniu mesta a jeho častí

0 0

S príchodom jari prichádza nový život najmä v prírode. Paradoxne aj bratislavská samospráva podobne ako aj ostatné mestá a obce na Slovensku začnú od apríla svoj nový život.

  • Samospráva
  • 11.03.1999 09:00

Napísali ste nám 05/1999

0 0

Za zastávkou MHD na Štefánikovej ulici pri SAV smerom do mesta je ostrovček s nízkymi kríkmi. Ostrovček je asi v strede, tým, že tam prestali kríky rásť, oddelený dvoma radmi betónových obdĺžnikov, ktoré spájajú dva chodníky.

  • Samospráva
  • 11.03.1999 09:00

Revitalizáciu Námestia SNP posúdi štúdia

0 0

Na základe vyhodnotenia verejných obchodných súťaží podpísal starosta mestskej časti Staré Mesto Andrej Ďurkovský zmluvy na spracovanie úvodnej štúdie realizovateľnosti a zámeru o posudzovaní vplyvov stavby „Revitalizácia Námestia SNP“ na životné prostredie.

  • Samospráva
  • 11.03.1999 09:00

Prípad Ďuračka je hanbou pre Bratislavu

0 0

V posledných dňoch sa v centre pozornosti bratislavskej verejnosti ocitol prípad poslanca Národnej rady a Mestského zastupiteľstva Bratislavy Petra Ďuračku. Nás zaujímalo, čo si o jeho správaní myslia Bratislavčania.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.