Samospráva

  • Samospráva
  • 22.10.1998 09:00

Podpisy na petícii merajú dva kilometre

0 0

Pod názvom Konšelia Horáreň Občania sa počas prvého októbrového víkendu uskutočnila na terase horárne v Horskom parku originálna výstava. Reportážnym spôsobom priblížila Bratislavčanom septembrové rokovanie mestského zastupiteľstva, ktoré rozhodovalo aj o horárni.

  • Samospráva
  • 22.10.1998 09:00

Snaha riešiť problémy niekedy nestačí

0 0

Jedným z problémov mestskej časti Nové Mesto je dohoda, či skôr „nedohoda“ s magistrátom v oblasti starostlivosti o mestskú zeleň. Ako v tejto súvislosti priznal starosta Nového Mesta Richard Frimmel, občania často kritizujú, že je na území mest­skej časti veľká burina.

  • Samospráva
  • 22.10.1998 09:00

Komunálne voľby stále s otáznikom

0 0

Po rozhodnutí Ústavného súdu, že zákon o voľbách do orgánov miestnej samosprávy je v niektorých častiach protiústavný, je konanie komunálnych volieb ohrozené.

  • Samospráva
  • 08.10.1998 09:00

Napísali ste nám 04/1998

0 0

V nedeľu sme boli v jezuitskom kostole. Pred koncom omše prišiel žobrák, čo tam po každej omši žobre. V ten deň tam prišiel ešte jeden a strhla sa hádka o miesto. Hádali sa až tak, že ten mladší vytiahol veľký kuchynský nôž a začal ohrozovať toho staršieho. Našťastie sa skončila omša a obaja sa začali venovať svojej práci - žobraniu.

História obce siaha hlboko do minulosti. Dokumentujú to unikátne nálezy slovansko-avarského pohrebiska a archeologické nálezy z obdobia Samovej ríše. Dnešné obyvateľstvo tvorí spoločenstvo Slovákov, Čechov a Chorvátov a dokonca aj malej skupiny potomkov Talianov.

V katastri Devínskej Novej Vsi sa nachádza najsevernejší a najzápadnejší bod Bratislavy (Devínske jazero - rameno Moravy a priechod cez rieku Moravu). Táto dynamicky sa rozvíjajúca mestská časť musí zápoliť s mnohými podobnými problémami ako ostatné časti mesta. Či už ide o drogy, problémy so životným prostredím alebo o nedostatok bytov...

Tragédia, keď pre požiar v ubytovni na Mlynských luhoch prišli minulý mesiac o život traja ľudia, pripomenula zúfalú situáciu s dostupnými nájomnými bytmi v našom hlavnom meste. Potrebujú ich seniori, obyvatelia z reštituovaných domov, mladé rodiny s deťmi, učitelia či policajti... Ak sa chceme porovnávať s inými mestami, tak v Bratislave by muselo pribudnúť 10-tisíc mestských bytov ročne. Skutočnosť? Za 10 rokov to bolo len 57 bytov, čo je asi 5 bytov za rok, konštatuje viceprimátorka Bratislavy LUCIA ŠTASSELOVÁ.

Ku kurióznej situácii dnes došlo v ženskej prvej futbalovej lige, keď sa hrali v Bratislave takmer súčasne dva zápasy. O 10:30 h privítal ŠK Slovan Bratislava hráčky Partizánu Bardejov na ihrisku "v jame" pri Kuchajde a len o 100 metrov ďalej sa o 12:00 h začalo stretnutie medzi NMŠK Vitana Bratislava a FC Nitra. V oboch prípadoch uspeli Bratislavčanky, keď belasé zvíťazili 2:0 a červeno-biele 2:1.

Vyzerá to tak, že organizátori MS v hokeji sa trochu prepočítali, keď zriadili záchytné parkoviská pre návštevníkov svetového šampionátu s takou veľkou kapacitou. Oplotené či vyznačené plochy na Tyršovom nábreží, respektíve pri štadióne ŠKP v Dúbravke sú väčšinou úplne prázdne alebo sa na nich nachádza len pár áut, čo mnohých Bratislavčanov irituje...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.