Samospráva

Poslanci bratislavského mestského zastupiteľstva na svojom septembrovom zasadaní rozhodli, že sa horáreň v Horskom parku nebude privatizovať. Vyhoveli tak žiadosti vyše 10 tisíc občanov, ktorí v petícii vyzvali poslancov, aby nepripustili privatizáciu horárne a zachovali tak jej verejnoprospešný charakter.

  • Samospráva
  • 10.09.1998 09:00

Mestá môžu spolupracovať aj na internete

0 0

Spolupráca v rámci Európskej únie sa rozširuje aj medzi mestami. Priamym dôkazom tejto spolupráce sú projekty VITECC (Vienna Tele Cooperation Cen­ter) a UTN (Urban Technology Net­work), ktoré sú financované Európskou úniou v rámci programu INTERREG. Ich cieľom je prepojiť európske mestá prostredníctvom informačných sietí.

  • Samospráva
  • 10.09.1998 09:00

Starosta Karlovej Vsi má byť na čo hrdý

0 0

Karlova Ves dominuje na mape Bratislavy a v povedomí Bratislavča­nov ako veľmi dynamicky sa rozvíjajúca mestská časť - najmä vďaka sídlisku Dlhé Diely. O tom, či sa táto mestská časť naozaj rozvíja tak, ako by sa mala a či sa samospráve darí plniť predvolebné sľuby dané Karloveš­ťa­nom, sme sa porozprávali s jej starostom Bystríkom HOLLÝM.

  • Samospráva
  • 10.09.1998 09:00

Zaujímavosti o mestskej časti Karlova Ves

0 0

Veľmi dobrá geografická poloha dnešnej Karlovej Vsi už v staršej dobe kamennej pútala pozornosť lovcov a zberačov, ktorí vyhľadávali predovšetkým južne orientované dunajské terasy Starého gruntu a dnešných Dlhých Dielov.

  • Samospráva
  • 10.09.1998 09:00

Pieskoviská boli všetky opravené

0 0

Aj keď to možno bude znieť v súčasnosti už takmer neuveriteľne, mestská časť Karlova Ves poskytla zo svojho rozpočtu nemalé čiastky pre školy a základné školy nachádzajúce sa na jej teritóriu.

  • Samospráva
  • 10.09.1998 09:00

Viac na internete

0 0

Podrobnejšie informácie o živote bratislavskej mestskej časti Karlova Ves náj­d­ete na internetovskej adrese: http://www.netlab.sk/~mukves.

Fascinujúce a obdivuhodné! V Bratislave existuje skvelá partia ľudí, ktorí sa dobrovoľne a vo svojom voľnom čase venujú kavernám – opevneniam z prvej svetovej vojny. Doslova mnohé vyhrabávali spod zeme, aby ich históriu a útrobami mohli sprevádzať verejnosť. Tento víkend sme s nimi prešli dve dúbravské kaverny.

Mám v ruke horúci zemiak, uznal primátor Matúš Vallo, keď pred pár dňami informoval o návrhu parkovacej politiky v hlavnom meste. Isté je, že nebude vyhovovať všetkým, tak ako je jasné, že Bratislava mala mať schválenú parkovaciu politiku už pred 10 či 15 rokmi.

Na začiatku bola sťažnosť našej čitateľky Kataríny, ktorú cestou do práce na bratislavských Kramároch deň čo deň rozčuľuje nelegálna skládka odpadu. Nachádza sa na frekventovanej Stromovej ulici pri zastávke MHD Magurská, kadiaľ denne prechádzajú desiatky pacientov, zamestnancov nemocníc, rodičov s deťmi... Keď sme začali podnet preverovať, vysvitlo, že kauza je oveľa väčšia.

„Na Bosákovej resp. Farského ulici priamo za zastávkou električky sú aktuálne začaté stavebné/výkopové práce, o ktorých sa zatiaľ nedajú nájsť žiadne konkrétne informácie,“ napísal nám do redakcie čitateľ Ján Kurt. My sme sa na to pozreli bližšie.

Návrh parkovacej politiky Matúša Valla vzbudil vášne. Bratislavský primátor Matúš Vallo však upokojuje a tvrdí, že rezidentská parkovacia politika sa bude spúšťať postupne od roku 2020. Navyše argumentuje dvojnásobným nárastom vozidiel od roku 2004 v hlavnom meste. Číslo je šokujúce!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.