Samospráva

  • Samospráva
  • 28.01.1999 00:00

Chcú vylepšiť dlažbu na Hlavnom námestí

0 0

V uplynulom volebnom období sa mestskej časti Staré Mesto podarilo obnoviť dlažbu v pešej zóne a oživiť korzo. Aké má ďalšie plány v nadchádzajúcich štyroch rokoch, to sme sa spýtali starostu Starého Mesta Andreja ĎURKOVSKÉHO.

  • Samospráva
  • 14.01.1999 00:00

Zaujímavosti o mestskej časti Vajnory

0 0

Prvé správy o osídlení na území Vajnor pochádzajú z mladšej doby železnej - laténskej, teda z obdobia pred asi 2300 rokmi. Archeológovia tu odkryli aj slovansko-avarské pohrebisko s desiatimi kostrovými hrobmi a šiestimi slovanskými popolnicami starobylého tvaru. Pôvodná obec vznikla ako služobnícka obec bratislavského hradiska.

Mestská časť Vajnory patrí medzi menšie bratislavské mestské časti. Majú však bohatú históriu, tradície, na čo sú Vajnorčania aj patrične hrdí. Staronovým starostom Vajnor je Ing. Marian PRUŽINA, s ktorým sme sa pozhovárali o uplynulých štyroch rokoch, ale aj o tom, čo čaká Vajnory v novom volebnom období.

  • Samospráva
  • 14.01.1999 00:00

Vajnorčania sú stále silní lokálpatrioti

0 0

Vajnory sú známe najmä krásou ľudového umenia a zvykmi, ktoré sa tu až doteraz uchovávajú a rozvíjajú. Povestné sú výšivky s tradičnými vajnorskými motívmi, dobré víno či vajnorská dychovka.

  • Samospráva
  • 14.01.1999 00:00

Napísali ste nám 01/1999

0 0

Pred časom sa na Mýtnu ulicu nasťahovala firma AGA s dosť veľkým vozovým parkom. Od začiatku bolo jasné, že autá tejto firmy budú musieť parkovať v priľahlých uliciach. Všetko by bolo v poriadku, počas pracovného času nie je problém.

  • Samospráva
  • 14.01.1999 00:00

Bratislavčania čakajú zmenu k lepšiemu

0 0

Inštitút pre verejné otázky v decembri minulého roku uskutočnil medzi Bratislavčanmi prieskum verejnej mienky zameraný na ich očakávania v súvislosti s budúcnosťou života v meste.

Hrob Karola Jettinga, ktorému prischla prezývka Bratislavský Robinson, nájdete na Ondrejskom cintoríne ľahko. Nie je ukrytý v úzkych uličkách. Stačí, ak sa od hlavnej cesty cintorína vyberiete vľavo a na pomník s jeho menom určite narazíte. Charakteristickým znakom obdĺžnikového náhrobného kameňa je kresba námornej plachetnice, symbol jeho dobrodružstiev.

Na Slovensku je zaregistrovaných zhruba 1700 elektrických vozidiel. K dispozícii majú 200 verejne prístupných nabíjacích bodov. Koľko elektrických áut jazdí po Bratislave? Aké zvýhodnenia sa chystajú pre ich majiteľov? A aké negatíva so sebou elektromobily prinášajú?

O rekonštrukcii Hlavnej stanice sa v Bratislave hovorí už roky, ale jej realizácia je zatiaľ v nedohľadne. Minister dopravy Arpád Érsek najnovšie pripustil, že ak by sa plechová prístavba zbúrala, tak by na tomto mieste napokon mohla zostať stáť len historická budova. Viete si predstaviť aj takéto riešenie?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.