Rozhovory

To, že Uber tento týždeň v Bratislave skončil, nahnevalo a sklamalo najmä tých, ktorí túto mobilnú aplikáciu využívali na to, aby sa po meste mohli prepravovať lacnejšie než klasickými taxíkmi. Bratislavské noviny sa skontaktovali s Janou, ktorá pre Uber takmer rok pracovala ako vodička, aby nám vysvetlila, v čom sú najväčšie rozdiely a možno aj výhody pre bežného zákazníka.

Naše deti nie sú naším majetkom. Sú to samostatné ľudské bytosti a my ich máme životom previesť a dať im podporu. Majú partneri zostať spolu kvôli deťom, keď si nerozumejú? Prečo ženy chcú pracovať na záchrane vzťahu a muži nie? V čom sme všetci iní a naopak úplne rovnakí? Rozprávali sme sa s terapeutom Mirom Harantom, ktorý prednáša o 2000 rokov starej typológií ľudí enneagrame a napísal knihu, ktorá mnohých pohoršila. Otvorene v nej píše aj o sexe či masturbácií...

„Architekti nášho mesta akoby nemysleli na kvalitu života samotných ľudí. Presným opakom je napríklad Barcelona,“ hovorí o tom, čím by sa mohlo inšpirovať hlavné mesto Braňo Kostka. Od 12. apríla ho môžete aj s kapelou Fragile vidieť na niektorom z koncertov ich bratislavskej Narcis Tour.

Tragédia, keď pre požiar v ubytovni na Mlynských luhoch prišli minulý mesiac o život traja ľudia, pripomenula zúfalú situáciu s dostupnými nájomnými bytmi v našom hlavnom meste. Potrebujú ich seniori, obyvatelia z reštituovaných domov, mladé rodiny s deťmi, učitelia či policajti... Ak sa chceme porovnávať s inými mestami, tak v Bratislave by muselo pribudnúť 10-tisíc mestských bytov ročne. Skutočnosť? Za 10 rokov to bolo len 57 bytov, čo je asi 5 bytov za rok, konštatuje viceprimátorka Bratislavy LUCIA ŠTASSELOVÁ.

Ku kurióznej situácii dnes došlo v ženskej prvej futbalovej lige, keď sa hrali v Bratislave takmer súčasne dva zápasy. O 10:30 h privítal ŠK Slovan Bratislava hráčky Partizánu Bardejov na ihrisku "v jame" pri Kuchajde a len o 100 metrov ďalej sa o 12:00 h začalo stretnutie medzi NMŠK Vitana Bratislava a FC Nitra. V oboch prípadoch uspeli Bratislavčanky, keď belasé zvíťazili 2:0 a červeno-biele 2:1.

Vyzerá to tak, že organizátori MS v hokeji sa trochu prepočítali, keď zriadili záchytné parkoviská pre návštevníkov svetového šampionátu s takou veľkou kapacitou. Oplotené či vyznačené plochy na Tyršovom nábreží, respektíve pri štadióne ŠKP v Dúbravke sú väčšinou úplne prázdne alebo sa na nich nachádza len pár áut, čo mnohých Bratislavčanov irituje...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.