Rozhovory

Dôvody na vznik úspešného projektu môžu byť rôzne. V prípade Paci Pac, ktorých milujú deti po celom Slovensku, je to narodenie dcéry. Z drsného rockera sa tak stal nežný hudobník. Reč je Máriovi Pražencovi – bývalom gitaristovi z Iné Kafe, ktorý je dnes známy ako Pac. Na turné po Slovensku predstavujú nové CD. Koncerty nechýbajú ani v hlavnom meste.  A pre prvých z vás máme lístky. Redakcia rozdá už zajtra 2.11. 2018 až 10 lístkov na nedeľne predstavenie v Dúbravke. Ak máte záujem, napíšte nám mail na redakcia@banoviny.sk.

Prirodzené, voňavé a hlavne čerstvé, to sú prívlastky kvetov jedného bratislavského kvetinárstva, ktoré nájdete v centre mesta na Blumentálskej ulici. Okrem zaujímavého konceptu kvetinárstva pravidelne jeho majiteľky Katarína Kotasová a Lenka Hlubinová Vargová organizujú aj kvetinové školy, v ktorých sa nadšenci prírodných materiálov naučia vytvárať vlastné kytice aj aranžmány. O ich kvetinovom biznise sme sa porozprávali s Katarínou.

Je najväčším vyzývateľom súčasného starostu Starého Mesta Radoslava Števčíka. Dlhé roky pôsobí v komunálnej politike ako poslanec miestneho a mestského zastupiteľstva. Mnohí ho považujú skôr za podnikateľa. On sám sa tomuto označeniu nebráni a tvrdí, že práve podnikanie ho naučilo orientovať sa na výsledok. Prečo naozaj odišiel zo Smeru – SD? Čo chce robiť s chátrajúcimi budovami v Starom Meste? Viac Martin Borguľa.

Patria k najpopulárnejším skupinám na Slovensku. Kombinujú ľudovú hudbu s modernou. Ich pesničky Mariša, Sokoly, Anka majú milióny vzhliadnutí na youtube. Vydali osem CD a štyri DVD. Milujú ich všetky generácie. Goralská skupina Kollárovci - traja bratia Tomáš, Marek, Štefan Kollárovci, bratranec a dvaja kamaráti vznikla v roku 1997. Už túto sobotu si ich môžete užiť a v Podunajských Biskupiciach a večer koncertom v DK Dúbravka. Vyspovedali sme manažéra skupiny, speváka a huslistu Tomáša Kollára.

Už v novembri sa opäť postavíme k volebným urnám a budeme mať možnosť voliť svojho primátora. Boje medzi kandidátmi sú v plnom prúde a jedno z mien, ktoré rezonuje u mnohých z nás, je rodák z hlavného mesta Ján Mrva. Trikrát po sebe mu obyvatelia mestskej časti Vajnory dali dôveru a zvolili ho za svojho starostu. Naposledy získal až 73,7 % hlasov. V súčasnosti sa uchádza o post primátora. Aký vlastne je Ján Mrva?

Hipster, hipsterský štýl a komunita hipsterov. V Bratislave už niekoľko rokov kraľuje trend "hipsterizmu". Ľudia v meste majú na tento trend veľa názorov. Je skupina, ktorá hipsterov „hejtuje“, potom sú tí, ktorým sú hipsteri ľahostajní a tí, pre ktorých sú inšpiratívni. Viete, ako ho identifikujete?

Pomerne veľký ohlas vyvolala fotografia, ktorá sa dnes objavila na facebookovej stránke Bývanie a prenájom. Je na nej zachytená jedna z izieb v štvorizbovom byte na Rajeckej ulici vo Vrakuni, za ktorú si prenajímatelia pýtajú 165 eur. Viacerým diskutujúcim sa zdá byť táto cena prehnaná v porovnaní so životným priestorom, ktorý budúcej podnájomníčke ponúka... A čo si myslíte vy?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.