Rozhovory

Komunálne voľby 2018 v Bratislave budú raritou. Prvýkrát sa o post primátora nebude uchádzať kandidát ľavice. Čo môže rozhodnúť v prospech víťaza? Zvýši sa počet nezávislých poslancov? Aký je rozdiel medzi nezávislým poslancov a kandidátom s podporou politickej strany? Opýtali sme sa známeho politológa Grigorija Mesežnikova.

V komunálnych voľbách sa nedá očakávať, že voliči poslúchnu stranícku voľbu. Rozhodujú sa skôr podľa toho, či kandidáta poznajú, vzbudzuje dôveru a je im sympatický, hovorí Václav Hřích z agentúry AKO.

Verejnos ťpozná Petra Vačoka ako bývalého úspešného vyšetrovateľa, ktorý riešil aj zavlečenie Michala Kováča mladšieho do Rakúska, desiatky vrážd, šéfoval vyšetrovaciemu tímu, ktorý vyšetroval krvavý masaker dozorcov v Leopoldove a mnoho inéhoť. V súčasnosti pôsobí ako obhajca, no menej sa vie, že už od detstva sa venuje chovu poštových holubov.

Dôvody na vznik úspešného projektu môžu byť rôzne. V prípade Paci Pac, ktorých milujú deti po celom Slovensku, je to narodenie dcéry. Z drsného rockera sa tak stal nežný hudobník. Reč je Máriovi Pražencovi – bývalom gitaristovi z Iné Kafe, ktorý je dnes známy ako Pac. Na turné po Slovensku predstavujú nové CD. Koncerty nechýbajú ani v hlavnom meste.  A pre prvých z vás máme lístky. Redakcia rozdá už zajtra 2.11. 2018 až 10 lístkov na nedeľne predstavenie v Dúbravke. Ak máte záujem, napíšte nám mail na redakcia@banoviny.sk.

„Na Petržalke som vždy miloval zeleň, no zároveň mi vždy prekážalo, ako sa k nej správame. A môj postoj sa nezmenil ani dnes,“ hovorí Peter Farkašovský (22), ktorý do Petržalky priniesol plogging – beh, pri ktorom zbierate odpadky.

Už takmer šesť rokov je úplne prázdny a nevyužitý komplex budov bývalého SOU železničného, ktorý sa v mestskej časti Rača, konkrétne ulici Na pántoch. Súčasťou objektu je výšková budova, kde bol kedysi internát, ale aj učebne, dielne, jedáleň, telocvičňa či dokonca bazén. Všetko je opustené od 31.12.2013, kedy školu zatvorili a odvtedy to tu pomaly chátra...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.