Rozhovory

Rodený Bratislavčan, spevák, skladateľ, gitarista, hudobný producent a vo voľnom čase aj výtvarník sa narodil 7. decembra 1948. Vyštudoval právo a hru na husle. V roku 1963 založil Pavol Hammel skupinu Prúdy, s ktorou vystupuje dodnes. Vydal vyše tridsať hudobných nosičov a naspieval viac než 300 piesní, z ktorých mnohé priam zľudoveli.

Pred niekoľkými týždňami vyvolala rozruch informácia o tom, že známa tenistka Dominika Cibulková si zmenila trvalý pobyt z Bratislavy na Dubaj. Momentálne je tak jedinou reprezentantkou nášho hlavného mesta vo vrcholovom tenise bratislavská rodáčka Rebecca Šramková, s ktorou sme sa zhovárali o jej detstve, súčasnom živote, ale aj plánoch do budúcnosti. Čo všetko nám čoskoro už 22-ročná hráčka o sebe prezradila?

Pred pár rokmi opustila Bratislavu a začala nový život s chorvátskym manželom, s ktorým má krásnu 5-ročnú dcéru. Ako žena v domácnosti sa rozhodla, že nebude sedieť a začne sa realizovať. Dnes plní sny dovolenkárom. Na ostrove Vir neďaleko historického Zadaru sprostredkováva ubytovanie od miestnych slovenským a už aj českým turistom. Sama na ostrove vlastní apartmánový dom. Ako si zvykala na nový domov? Ako ju prijali medzi seba Chorváti a čo si domáci myslia o našich dovolenkároch? Energická a večne pozitívne naladená Bratislavčanka Mirka Kelečic.

Už 55 rokov je vedúcou osobnosťou Radošinského naivného divadla (RND), ktoré sa svojou autenticitou a popularitou medzi divákmi nezmazateľne zapísalo do dejín modernej slovenskej kultúry. Spisovateľ, dramatik, režisér, scenárista, herec, textár a „otec zakladateľ“ Radošinského naivného divadla – Stanislav Štepka.

Stovky ulíc v Bratislave sú pomenované po významných ľuďoch, o ktorých mnohí z nás nemajú ani tušenie. Napríklad v Karlovej Vsi nájdete Segnerovu ulicu. Viete, po kom je pomenovaná a čo má tento človek spoločné s naším hlavným mestom?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.