Rozhovory

Od prvej série šou Slovensko hľadá SuperStar uplynulo už takmer 14 rokov. Vo finálovej jedenástke Bratislavu reprezentovali štyria speváci – Martina Šindlerová, Peter Kotuľa, Martin Kelecsényi a SAMUEL TOMEČEK. Ten sa ako jediný zo spomínaného kvarteta dodnes pravidelne objavuje v televízii, nakoľko so svojou kapelou účinkuje v zábavno-súťažnej relácii Milujem Slovensko, ktorú každý piatok vysiela RTVS.

Je mladá, vtipná, pohotová a talentovaná. Poznajú ju všetci už odvtedy, čo zúfalá hľadala v Chorvátsku živé kuny, aby nimi mohla zaplatiť. No odvtedy sa posunula. Účinkovala v seriáli Svet podľa Evelyn, tancovala v tanečnej súťaži. Prečo študovala andragogiku? Dokáže sa uživiť v slovenskom šoubiznise? Stand up komička, herečka Evelyn Kramerová pre Bratislavské noviny.

Ešte párkrát sa vyspíme a príde Mikuláš. Tento starší pán s bielou bradou, ktorý dobré deti odmeňuje balíčkami so sladkosťami a zlým dáva do čižiem zemiak či uhlie, má svoj sviatok na meniny, teda 6. decembra. Práve v tento deň má najviac práce aj fotograf na dôchodku FRANTIŠEK RAJECKÝ, ktorý je azda najvyťaženejším bratislavským Mikulášom. Snáď ako jediný sa ani maskovať nemusí...

Huslistku a primášku Barboru Botošovú (30), vnučku legendárneho Berkyho Mrenicu, zrejme netreba milovníkom hudby zvlášť predstavovať. Pre Bratislavské noviny však táto šarmantná hudobníčka prezradila i to, ktoré kúty Bratislavy si zamilovala, ale aj aké mala detstvo po boku slávneho hudobníka a ako sa snaží pomáhať ostatným Rómom.

Hrob Karola Jettinga, ktorému prischla prezývka Bratislavský Robinson, nájdete na Ondrejskom cintoríne ľahko. Nie je ukrytý v úzkych uličkách. Stačí, ak sa od hlavnej cesty cintorína vyberiete vľavo a na pomník s jeho menom určite narazíte. Charakteristickým znakom obdĺžnikového náhrobného kameňa je kresba námornej plachetnice, symbol jeho dobrodružstiev.

Na Slovensku je zaregistrovaných zhruba 1700 elektrických vozidiel. K dispozícii majú 200 verejne prístupných nabíjacích bodov. Koľko elektrických áut jazdí po Bratislave? Aké zvýhodnenia sa chystajú pre ich majiteľov? A aké negatíva so sebou elektromobily prinášajú?

O rekonštrukcii Hlavnej stanice sa v Bratislave hovorí už roky, ale jej realizácia je zatiaľ v nedohľadne. Minister dopravy Arpád Érsek najnovšie pripustil, že ak by sa plechová prístavba zbúrala, tak by na tomto mieste napokon mohla zostať stáť len historická budova. Viete si predstaviť aj takéto riešenie?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.