Rozhovory

Talentovaný, vtipný a bezprostredný. Taký je herec z Radošinského naivného divadla René Štúr, ktorého si mnohí pamätajú zo seriálu Panelák či ako šoumena z Tvoja tvár znie povedome. Do Bratislavy prišiel, keď mal 18 rokov. Vtedy bola zanedbaná. No ako tvrdí, za posledných 20 rokov Bratislava dostala nové šaty aj make up. Je presvedčený, že mesto u turistov zanechá dojem.

Vo svojom vlastnom internetovom životopise má uvedené, že je učiteľ, novinár, publicista, herec, moderátor, hudobný skladateľ, talkmaster, scenárista, humorista a satirik. Známeho humoristu Milana Markoviča verejnosti hádam ani netreba predstavovať. Možno už len dodať, že je ženatý a s manželkou Martou má dve deti – dcéru Miroslavu (1966) a syna Miroslava (1971).

Vtipný a hlavne pohodový. Taký je herec Ady Hajdu. Na nič sa nehrá. Taký, akého ho vidíte v televízií, vysmiateho od ucha k uchu, bol aj na našom rozhovore. Dozvedeli sme sa, aký má vzťah k nášmu hlavnému mestu. Kam najradšej chodí, keď chce byť sám a aj to, prečo si teraz viac užíva rodinu.

Odborníci považujú jeho chápanie komornej plastiky, jej spracovanie z remeselnej, technickej, výtvarnej a ideovej stránky za jedinečné. Pri umeleckej tvorbe spája klasicky opracované drevo s detailmi, predmetmi úžitkovej spotreby, ktoré sa nachádzajú bežne okolo nás. Prinášame vám rozhovor s akademickým sochárom Jurajom Čutekom.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.