Naša téma

K roku 2017 sa vraciame v malej retrospektíve najčítanejších článkov na webe Bratislavských novín. V apríli najviac zarezonovala návšteva bytu za 750-tisíc eur ponúkajúci úchvatný pohľad zo 100-metrovej výšky na našu metropolu, exkluzívna fotografia americkej herečky Jennifer Lawrence z jednej z ulíc v Starom meste či požiar obľúbenej koliby vo Vajnoroch.

Populárny, priam už legendárny slovenský herec Marián Labuda (73) starší už nie je medzi nami. Dnes v dopoludňajších hodinách mu cestou z Borinky, kde býva, prišlo nevoľno a skolaboval. Pokúšali sa ho oživiť posádky až dvoch privolaných sanitiek. Jedna z nich ho napokon previezla do univerzitnej nemocnice, kde sa ho však už nepodarilo oživiť.

Líder skupiny Elán - spevák Jožo Ráž je povestný tým, že si servítku pred ústa nedáva a otvorene prezentuje svoje, niekedy aj dosť kontroverzné názory. V najnovšej pesničke Johny Paštekár si bratislavský rodák zobral na mušku všetkých tých, ktorí nepochádzajú z nášho hlavného mesta, ale chodia robiť veľkú kariéru do „Blavy". Skladba sa už šíri na sociálnych sieťach a reakcie slovenskej verejnosti sú na ňu veľmi rôznorodé.

Rok 2017 je definitívne minulosťou, ale my sme sa rozhodli, že našim čitateľom pripravíme malú retrospektívu tém, ktoré ich vlani najviac zaujali na webe Bratislavských novín. V druhom z dvanástich návratov si pripomenieme tri najčítanejšie články, ktoré sme priniesli vo februári minulého roka.

  • Výstavba
  • 04.01.2018 10:30

V Petržalke má vyrásť nová štvrť

0 0

V bratislavskej Petržalke by mala vyrásť nová štvrť Kopčianska - Juh. Ide o polyfunkčný komplex na ploche väčšej ako 89-tisíc štvorcových metrov, kde by sa okrem bytov mali nachádzať aj obchody, internát, dom seniorov či škôlka.

Bratislavčania v hlasovaní rozhodli, že z občianskeho rozpočtu mesta (vo výške 50 000 eur) pôjde 9495 eur na projekt s názvom „Bez bariér za zdravím", a to na zlepšenie podmienok pre chodcov, cyklistov, matky s kočíkmi a občanov so zníženou schopnosťou pohybu v okolí Nemocnice s poliklinikou na  Antolskej neďaleko jazera Veľký draždiak.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.