Naša téma

  • Zdravie a životný štýl
  • 30.11.2017 09:34

FOTO a VIDEO: Doprava v Bratislave ráno kolabovala

0 0

Sneženie, ktoré od včera pokračovalo aj dnes ráno, spôsobilo nášmu hlavnému mestu tradičné problémy. Takmer všetky dôležité ťahy boli od skorého rána upchaté. Dopravu pomáhali usmerňovať policajti, ale aj tak musel každý, kto sa vybral do ulíc, rátať so značným meškaním a napríklad na Kolibu či Kramáre sa trolejbusom vôbec nedalo dostať.

Ani sme sa nenazdali a do najkrajších sviatkov roka zostáva už len necelý mesiac. Rozhodli sme sa, že vám čas čakania spríjemníme najpopulárnejšími slovenskými vianočnými skladbami. Každý deň uverejníme jeden videoklip a zopár zaujímavostí o pesničke. Dnes si líder skupiny Tublatanka Maťo Ďurinda zaspomína na okolnosti vzniku rockovej koledy Poďme bratia do Betléma.

Možno ste aj vy dostali v uplynulých dňoch zvukovú správu, ktorá sa bleskovo šíri najmä medzi užívateľmi najväčšej sociálnej siete – Facebook. Mužský hlas v nej hovorí o údajnom stretnutí jeho priateľa s moslimom, ktorý ho vraj kamarátsky upozornil, aby tento rok radšej na vianočné trhy nechodil. Spomínajú sa v nej aj zvýšené bezpečnostné opatrenia a celkovo vyvoláva dojem, akoby Bratislave hrozil teroristický útok. Ministerstvo vnútra už o tejto nahrávke vie.

Viacero obyvateľov Podunajských Biskupíc zaregistrovalo včera večer policajnú naháňačku, keď jej motohliadkam po uliciach unikal automobil značky Fiat Punto, ktorý neustále menil smer jazdy a neváhal sa otáčať ani cez trávniky. Policajti museli použiť aj služobné zbrane, aby nakoniec vodiča dostihli, zastavili a spacifikovali. Ukázalo sa, že bol pod vplyvom alkoholu!

AKTUALIZOVANÉ Bratislavský primátor Matúš Vallo dnes zverejnil svoje stanovisko k premnoženiu komárov, ktoré v týchto horúcich dňoch najmä po večeroch štípu a pijú krv väčšine obyvateľov nášho hlavného mesta. Magistrát sa rozhodol pre biologické prípravky, nakoľko chemické postreky pokladá za škodlivé látky pre prírodu, zvieratá, ale v konečnom dôsledku aj pre samotných ľudí...

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave vykoná orientačný monitoring výskytu komárov, o ktorý ho požiadali samosprávy obcí v povodí Moravy. "Na základe tohto monitoringu môže v prípade zistenia zhoršenej epidemiologickej situácie alebo jej bezprostrednej hrozby odporučiť samosprávam vykonať dezinsekčný zásah," uviedla hovorkyňa úradu Katarína Nosálová.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.