Naša téma

Aj v Bratislave žijú chlapi, ktorých život je úzko spätý s horami. Jedným z nich je i výškový horolezec Michal Gabriž (40). Hoci väčšinu času počas roka žije v meste, pravidelne chodí do Tatier, Álp či Himalájí. V Nepále má na svojom konte niekoľko vrcholov nad 6000 m a expedícií na osemtisícovky. V roku 2013 vystúpil na Pamíre na Pik Korženevskej (7105 m). Ako môže človek z mesta fungovať ako výškový horolezec, prezradil pre Bratislavské noviny.

  • Zdravie a životný štýl
  • 08.10.2017 00:04

FOTO: Pozrite si najväčšie atrakcie Bielej noci na fotografiách!

0 0

Tradičná bratislavská Biela noc, ktorá sa začala v sobotu 7. októbra 2017 krátko po zotmení a končila v nedeľu 8. októbra 2017 v skorých ranných hodinách, sa opäť tešila mimoriadnemu záujmu. Bratislavčania vyrazili do ulíc aj s deťmi a vo veľkých húfoch sa premiestňovali za jednotlivými svetelnými atrakciami, takže to v centre mesta vyzeralo ako na Silvestra.

„Nepotrebujete kamenárov?“ S touto otázkou sa vám na Martinskom cintoríne prihovorí jeden z členov rodinného klanu, ktorý v súčasnosti „operuje“ na viacerých cintorínoch v Bratislave. Problémy s nimi mali vo Vrakuni, najnovšie si s nimi nevedia rady ani v Slávičom údolí. Títo „kamenári“ vám najskôr posunú náhrobnú dosku, aby sa vám vzápätí ponúkli, že vám hrob opravia.

V Bratislave v súčasnosti funguje 61 štátnych, 9 cirkevných a 20 súkromných základných škôl. Zdalo by sa, že ponuka pre tých, ktorí nechcú dať dieťa do bežnej štátnej školy, je dostatočná. A predsa. Dopyt rodičov po inej forme vzdelávania je v hlavnom meste väčší, ako je schopná ponuka škôl napĺňať.

Podieľa sa na výstavbe nových budov v Bratislave ako statik. No jeho životom je folklór a tanec. S tancovaním začal, keď mal päť rokov. Dnes má 37 a tanec má stále v srdci. Po odchode z Lúčnice založil úspešný súbor Čarovné ostrohy. V ňom nielen tancuje, ale vymýšľa aj celú choreografiu. Choreograf, tanečník a statik v jednej osobe Peter Živner.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.