VIDEO: Nočný beh cez upršanú Bratislavu bol náročnou skúškou pre takmer 5000 amatérskych bežcov

8.9.2019

Zdroj: N.C.

Páčil sa vám článok?

Prebehnúť sa cez najatraktívnejšie miesta a monumenty Bratislavy ako napríklad vysvietené nábrežie Dunaja, zrekonštruovaný nový Starý most, popod farebné UFO, tajomný tunel pod hradom či večerné uličky Starého Mesta mohli amatérski bežci vďaka Telekom Nigh Run aj tento rok. Každý sa snažil o čo najlepší výkon i záverečný čas, pretože hlavnou motiváciou i odmenou bolo odbehnúť 10 kilometrov a doraziť do cieľa.

V čase, keď speváčka Natália Olscváry Hatalová spievala slovenskú hymnu, sa veľa bežcov ešte len presúvalo na štart:

Priestor pred nákupným centrom Eurovea sa postupne zaplnil piatimi tisíckami prihlásených amatérskych bežcov:

Ako prvá zo žien dobehla do cieľa Silvia Valová:

Celkom vtipne opísal priebeh pretekov na sociálnej sieti hudobný producent Tomáš Zubák, ktorý náročnú 10-kilometrovú trať včera večer takisto absolvoval. My si dovoľujeme jeho status odcitovať: "Dnešný night run bol ozajstné peklo a už od začiatku to bola skúška ohňom. Ledva som stihol štart. Prvé tri kilometre som intenzívne hľadal popri ceste kríčky, lebo som predtým zabudol ísť. Po treťom, keď sme vbehli do tunela, som sa snažil zahnať podobné myšlienky. Na Primaciálnom námestí bola taká šmykľavá dlažba, že som sa takmer vypleštil. Na 5 a pol kilometri som sa tešil na vodu, namiesto prvého hltu som sa olial (bola fakt studená). Druhý hlt šiel namiesto do žalúdka do pľúc. Na 6 km bol fotograf. Pokúsil som sa o radostný úsmev a víťazné gesto, ale v momente cvaknutia foto ma obehol čávo sprava, takže foto nebude. Na 7 km som to chcel fakt vzdať, ale uvedomil som si, že som v najvzdialenejšom bode od auta, ktoré bolo na druhom brehu Dunaja. Nepomáhali ani motivačné heslá Run Forrest Run. Na 8 km som začal pociťovať radosť z blížiaceho sa cieľa, keď som v tom momente oboma nohami vbehol do kaluže, takže jediné suché miesta na celom človeku zmizli behom sekundy. 9 km - s pocitom, že to už fakt dám, ma prefúkol studený vietor od Dunaja na Starom moste. Posledné metre som predbehol čáva, ktorý tlačil pri behu káričku s dieťaťom (ten ma predbehol v tuneli). Išiel som na plný plyn, keď v tom momente zrazu dáky borec vypustil plyn zo zadného výfuku v zápale šprintu. No čo vám poviem, neumrel som, tak zase na budúci rok."

(ars)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.