Na ceste

Keď si človek kupuje byt zvažuje naozaj všetko. Pre niekoho je prioritou mať v blízkosti parky a veľa zelene, iní zase uprednostňujú mesto, kde si môžu vyberať kaviarne a reštaurácie. Do špeciálu Bývanie Bratislavských novín nám známe tváre prezradili, kde bývajú a podľa čoho si vyberali mestskú časť Bratislavy.

Na svoje si prídu chlapci aj dievčatá, ale určite aj dospelí, teda rodičia detí. Už o niekoľko dní, teda konkrétne v sobotu 14. apríla bude v galérii bývania na Zlatých Pieskoch otvorená výstava známych športovcov, super hrdinov a rozprávkových postavičiek, ktoré budú vytvorení z farebných kociek Lega. Bude medzi nimi napríklad aj fenomenálny slovenský cyklista Peter Sagan v životnej veľkosti alebo Batman aj so svojím batmobilom.

V roku 2018 si pripomíname viacero významných výročí a jedným z nich je aj príbeh Pražskej jari, ktorú 21. augusta 1968 ukončila invázia vojsk krajín Varšavskej zmluvy do bývalého Československa. Práve toto obdobie mapuje aj nový slovenský celovečerný film Dubček, ktorý by sa mal do kín dostať v apríli.

Brutálna vražda dvoch mladých ľudí - novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice - archeologičky Martiny Kušnírovej zasiahla ľudí žijúcich nielen v Bratislave, ale vo všetkých kútoch Slovenska, ale aj za hranicami našej krajiny. Starosta obce Gregorovce (okres Prešov) - Ing. Slavomír Verčimák pred niekoľkými dňami vyhlásil verejnú zbierku, aby ľudia mohli pomôcť mame zabitého dievčaťa s nákladmi na pohreb, ktorý sa tu bude konať už zajtra, teda v piatok 2. marca 2018. Prispieť do nej môžete aj vy, ak ste tak už medzitým aj neurobili...

Stovky ulíc v Bratislave sú pomenované po významných ľuďoch, o ktorých mnohí z nás nemajú ani tušenie. Napríklad v Karlovej Vsi nájdete Segnerovu ulicu. Viete, po kom je pomenovaná a čo má tento človek spoločné s naším hlavným mestom?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.