Na ceste

Keď si človek kupuje byt zvažuje naozaj všetko. Pre niekoho je prioritou mať v blízkosti parky a veľa zelene, iní zase uprednostňujú mesto, kde si môžu vyberať kaviarne a reštaurácie. Do špeciálu Bývanie Bratislavských novín nám známe tváre prezradili, kde bývajú a podľa čoho si vyberali mestskú časť Bratislavy.

Na svoje si prídu chlapci aj dievčatá, ale určite aj dospelí, teda rodičia detí. Už o niekoľko dní, teda konkrétne v sobotu 14. apríla bude v galérii bývania na Zlatých Pieskoch otvorená výstava známych športovcov, super hrdinov a rozprávkových postavičiek, ktoré budú vytvorení z farebných kociek Lega. Bude medzi nimi napríklad aj fenomenálny slovenský cyklista Peter Sagan v životnej veľkosti alebo Batman aj so svojím batmobilom.

V roku 2018 si pripomíname viacero významných výročí a jedným z nich je aj príbeh Pražskej jari, ktorú 21. augusta 1968 ukončila invázia vojsk krajín Varšavskej zmluvy do bývalého Československa. Práve toto obdobie mapuje aj nový slovenský celovečerný film Dubček, ktorý by sa mal do kín dostať v apríli.

Brutálna vražda dvoch mladých ľudí - novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice - archeologičky Martiny Kušnírovej zasiahla ľudí žijúcich nielen v Bratislave, ale vo všetkých kútoch Slovenska, ale aj za hranicami našej krajiny. Starosta obce Gregorovce (okres Prešov) - Ing. Slavomír Verčimák pred niekoľkými dňami vyhlásil verejnú zbierku, aby ľudia mohli pomôcť mame zabitého dievčaťa s nákladmi na pohreb, ktorý sa tu bude konať už zajtra, teda v piatok 2. marca 2018. Prispieť do nej môžete aj vy, ak ste tak už medzitým aj neurobili...

Hipster, hipsterský štýl a komunita hipsterov. V Bratislave už niekoľko rokov kraľuje trend "hipsterizmu". Ľudia v meste majú na tento trend veľa názorov. Je skupina, ktorá hipsterov „hejtuje“, potom sú tí, ktorým sú hipsteri ľahostajní a tí, pre ktorých sú inšpiratívni. Viete, ako ho identifikujete?

Pomerne veľký ohlas vyvolala fotografia, ktorá sa dnes objavila na facebookovej stránke Bývanie a prenájom. Je na nej zachytená jedna z izieb v štvorizbovom byte na Rajeckej ulici vo Vrakuni, za ktorú si prenajímatelia pýtajú 165 eur. Viacerým diskutujúcim sa zdá byť táto cena prehnaná v porovnaní so životným priestorom, ktorý budúcej podnájomníčke ponúka... A čo si myslíte vy?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.