Na ceste

(pr) Nová mestská štvrť Slnečnice v bratislavskej Petržalke ponúka s dostavbou každej novej etapy viac možností občianskej vybavenosti. Najnovším prírastkom je nákupné centrum Slnečnice Market, ktoré otvorilo svoje brány koncom minulého roka. Obyvatelia Slnečníc, ale aj priľahlých mestských častí, ako sú napríklad Rusovce alebo Jarovce, môžu využívať ponuku predajní ako BILLA, JYSK, PLANEO Elektro, Pepco, 101 Drogerie, SUPER ZOO, lekáreň a trafiku.

Keď si človek kupuje byt zvažuje naozaj všetko. Pre niekoho je prioritou mať v blízkosti parky a veľa zelene, iní zase uprednostňujú mesto, kde si môžu vyberať kaviarne a reštaurácie. Do špeciálu Bývanie Bratislavských novín nám známe tváre prezradili, kde bývajú a podľa čoho si vyberali mestskú časť Bratislavy.

Na svoje si prídu chlapci aj dievčatá, ale určite aj dospelí, teda rodičia detí. Už o niekoľko dní, teda konkrétne v sobotu 14. apríla bude v galérii bývania na Zlatých Pieskoch otvorená výstava známych športovcov, super hrdinov a rozprávkových postavičiek, ktoré budú vytvorení z farebných kociek Lega. Bude medzi nimi napríklad aj fenomenálny slovenský cyklista Peter Sagan v životnej veľkosti alebo Batman aj so svojím batmobilom.

V roku 2018 si pripomíname viacero významných výročí a jedným z nich je aj príbeh Pražskej jari, ktorú 21. augusta 1968 ukončila invázia vojsk krajín Varšavskej zmluvy do bývalého Československa. Práve toto obdobie mapuje aj nový slovenský celovečerný film Dubček, ktorý by sa mal do kín dostať v apríli.

Obyvatelia bývajúci v blízkosti stavby Národného futbalového štadióna na Tehelnom poli sú zúfalí. Denne, aj počas víkendu či sviatkov, musia znášať hluk strojov, buchot a prach, v noci im do okien svietia reflektory, a ich možnosti parkovania pri domoch sú katastrofálne. Dostali síce parkovacie karty, ale tie sú im nanič.

Určite si pamätáte na komediálny seriál Alf, ktorý sa v 90-tych rokoch vysielal aj u nás. Jeho hlavným hrdinom bol chlpatý mimozemšťan s veľkým nosom, ktorý sa jedného dňa objavil v dome rodiny Tannerovcov a stal sa povestný aj tým, že mal rád mačky. Teda myslel si, že by mu chutili. Na Alfa nás nedávno upozornila jedna z obyvateliek Petržalky, ktorá ho objavila na ulici, teda presnejšie v lesíku...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.