Kultúra

  • Kultúra
  • 10.09.1998 09:00

Gróf Dracula v slovenskom šate

0 0

Po všeobecnom muzikálovom mŕtve v Bratislave sa v tejto divadelnej sezóne chystá na diváka hneď niekoľko muzikálových prekvapení.

  • Kultúra
  • 10.09.1998 09:00

Od smrti cisárovnej Sisi uplynulo 100 rokov

0 0

Až do 16. februára 1999 potrvá výstava na počesť bavorskej princeznej Alžbety Rakúskej, manželky rakúskeho cisára Františka Jozefa I. pod názvom „Krása pre večnosť“. Koná sa v troch viedenských zámkoch, ktoré Sisi v minulosti skutočne obývala - Schönbrunn, Hofburg a Hermesvilla.

  • Kultúra
  • 10.09.1998 09:00

Bratislavské naj... 02/1998

0 0

V BRATISLAVSKEJ TLAČIARNI</strong> Jána Michala Landerera bol vytlačený prvý slovenský román - René mládenca príhodi a skúsenosti od Jozefa Ignáca Bajzu. Autor túto knihu vydal vlastným nákladom.

  • Kultúra
  • 10.09.1998 09:00

Bratislavský čudák Schöner Naci

0 0

V predvojnovej Bratislave si boli ľudia bližší. Zväčša sa osobne poznali všetci ľudia z ulice, kde bývali, tých známejších poznala celá štvrť, ba i celé mesto. Veľkej popularite sa tešili športovci, lekári, právnici, učitelia, obchodníci a hudobníci.

  • Kultúra
  • 10.09.1998 09:00

PKO ešte stále žije kultúrou

0 0

V júlovom vydaní Staromestských novín sme uverejnili článok o pripravovanej obnove areálu Parku kultúry a oddychu, ktorý by sa mal zmeniť na novú kultúrno-spoločenskú zónu pri Dunaji. Pri opise aktuálnej situácie v PKO sme uviedli, že z bohatého kultúrneho a spoločenského života zostalo len zopár akcií.

Jeseň privíta Horáreň Horský park tak tradičnými, ako aj novými programami Nadácie Horský park. Spomedzi tradičných spomeňme obľúbené Su­sedské blšie trhy v záhrade horárne (vždy v prvú sobotu v mesiaci - najbližšia bude 3. októbra - začiatok o 10. hodine).

Viacero obyvateľov Podunajských Biskupíc zaregistrovalo včera večer policajnú naháňačku, keď jej motohliadkam po uliciach unikal automobil značky Fiat Punto, ktorý neustále menil smer jazdy a neváhal sa otáčať ani cez trávniky. Policajti museli použiť aj služobné zbrane, aby nakoniec vodiča dostihli, zastavili a spacifikovali. Ukázalo sa, že bol pod vplyvom alkoholu!

AKTUALIZOVANÉ Bratislavský primátor Matúš Vallo dnes zverejnil svoje stanovisko k premnoženiu komárov, ktoré v týchto horúcich dňoch najmä po večeroch štípu a pijú krv väčšine obyvateľov nášho hlavného mesta. Magistrát sa rozhodol pre biologické prípravky, nakoľko chemické postreky pokladá za škodlivé látky pre prírodu, zvieratá, ale v konečnom dôsledku aj pre samotných ľudí...

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave vykoná orientačný monitoring výskytu komárov, o ktorý ho požiadali samosprávy obcí v povodí Moravy. "Na základe tohto monitoringu môže v prípade zistenia zhoršenej epidemiologickej situácie alebo jej bezprostrednej hrozby odporučiť samosprávam vykonať dezinsekčný zásah," uviedla hovorkyňa úradu Katarína Nosálová.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.