Kultúra

 • Kultúra
 • 04.11.1999 09:00

Prípravy osláv príchodu roku 2000 vrcholia

0 0

Necelých 60 dní zostáva do magickej zmeny letopočtu, na ktorú sa v čoraz väčšej hystérii pripravuje celý svet. Uvedomujú si to aj organizátori miléniových osláv v Starom Meste. Prípravy na takmer celý rok avizovaný program vrcholia.

 • Kultúra
 • 04.11.1999 09:00

Vianočné trhy otvoria 26. 11.

0 0

Tradičné Vianočné trhy na Hlavnom námestí budú tento rok otvorené v piatok 26. novembra o 16.00 h a potrvajú až do Štedrého dňa. Aj tento rok tu budú predajcovia ponúkať klasický sortiment - od vianočných ozdôb zo skla, dreva, kože, šúpolia a keramiky cez vianočné suveníry, drevené hračky, betlehemy a sviečky až po salónky, čokoládové figúrky, oblátky, trubičky, medovníky a ďalšie dobroty.

 • Kultúra
 • 04.11.1999 09:00

Vynovená je už aj Spoločenská hala PKO

0 0

V uplynulých týždňoch bola ukončená rekonštrukcia Spoločenskej haly PKO, ktorá bola treťou etapou obnovy Parku kultúry a oddychu. Najskôr bola zrekonštruovaná strecha a vymenené okná na všetkých troch halách. Neskôr bol vynovený interiér Estrádnej haly, z ktorej sa stal atraktívny polyfunkčný priestor. O rekonštrukcii Spoločenskej haly hovorí viac riaditeľka PKO Jarmila MIKUŠOVÁ.

 • Kultúra
 • 21.10.1999 09:00

Slovenská filharmónia oslavuje 50 rokov

0 0

Mnohým milovníkom hudobného umenia iste neušlo, že od uplynulej koncertnej sezóny 1998/99, ktorá mala poradové číslo 50, slovenská filharmónia jubiluje.

 • Kultúra
 • 21.10.1999 09:00

Jubileum „mamy“ Danky a Janky

0 0

Asi málokto spojil detstvo dvoch-troch generácií u nás tak silno ako spisovateľka Mária Ďuríčková svojimi rozprávkovými knihami. Jej príbehy obklopovali náš detský svet s takou samozrejmosťou ako vo svete rozprávky H. Ch. Andersena alebo bratov Grimmovcov.

 • Kultúra
 • 21.10.1999 09:00

Bratislava opäť vo svete animácie

0 0

Už piaty ročník medzinárodného festivalu animovaných filmov pre deti Bienále animácie Bratislava sa uskutoční od 26. do 31. októbra v bratislavských kinách Tatra a Mladosť.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.