Kultúra

Bratislavčania chodia radi na európske filmy. S týmto potešiteľným zistením prišla filmová spoločnosť ITA Slovakia, ktorej sa pred pár mesiacmi podarilo úspešne rozbehnúť projekt pod názvom Európsky film dnes.

  • Kultúra
  • 26.08.1999 00:00

Múmie budú v múzeu dlhšie

0 0

Mimoriadne úspešná výstava Bohovia a múmie, ktorú v priestoroch Starej radnice zorganizovalo Mestské múzeum v Bratislave, sa predlžuje až do 19. septembra.

  • Kultúra
  • 26.08.1999 00:00

Čakajú nás muzikálové hody...

0 0

Od októbra sa v ružinovskom Dome kultúry na niekoľko dlhých mesiacov zabýva Cyrano z predmestia. Áno, ten Cyrano, ktorý vyvolal pred dvadsiatimi rokmi v zatuchnutom socializme poriadny prievan, ten Cyrano s nesmrteľnými Hammelovými a Štrasserovými skladbami.

  • Kultúra
  • 26.08.1999 00:00

Pod hradom našli poklad

0 0

Na úpätí Bratislavského hradu našli nedávno archeológovia vzácnu bronzovú mincu bagdadského kalifa Hárúna ar-Rašída, hrdinu rozprávok Tisíc a jednej noci datovanú do 8. storočia n. l.

  • Kultúra
  • 26.08.1999 00:00

Aj ja som chlapec z Dunajskej ulice

0 0

Keď čítam príspevky pána Júliusa Satinského, vždy ma pichne pri srdci, lebo aj som „chlapec z Dunajskej ulice“. Chodil som do školy s Martinom Hricom (novinár), Edom Hricom (riaditeľ ZŠU v Pezinku), Ľudom Gyulayom (prvým pozamatovým primátorom Šamorína, tiež chlapcami z Dunajskej ulice.

  • Kultúra
  • 26.08.1999 00:00

Wederin sa má opäť rozzvoniť 31. októbra

0 0

V sobotu 31. augusta zažili Bratislavčania ďalší z veľkých dní svojho mesta. Z Dómu svätého Martina bol totiž zvesený zvon Wederin, ktorý tu nepretržite visel od svojho vyhotovenia a inštalovania v roku 1670. Najväčší zvon bratislavskej konkatedrály, ktorý patrí k piatim najvzácnejším zvonom v Európe, totiž čaká zásadná rekonštrukcia.

Hipster, hipsterský štýl a komunita hipsterov. V Bratislave už niekoľko rokov kraľuje trend "hipsterizmu". Ľudia v meste majú na tento trend veľa názorov. Je skupina, ktorá hipsterov „hejtuje“, potom sú tí, ktorým sú hipsteri ľahostajní a tí, pre ktorých sú inšpiratívni. Viete, ako ho identifikujete?

Pomerne veľký ohlas vyvolala fotografia, ktorá sa dnes objavila na facebookovej stránke Bývanie a prenájom. Je na nej zachytená jedna z izieb v štvorizbovom byte na Rajeckej ulici vo Vrakuni, za ktorú si prenajímatelia pýtajú 165 eur. Viacerým diskutujúcim sa zdá byť táto cena prehnaná v porovnaní so životným priestorom, ktorý budúcej podnájomníčke ponúka... A čo si myslíte vy?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.