Kultúra

  • Kultúra
  • 13.01.2000 00:00

Nová rozprávka Divadla a.ha

0 0

Komornému Divadlu a.ha sa už osvedčili rozprávkové inscenácie autorsko-režisérskeho tandemu Janoušek-Korenči, na ktoré si s obľubou zvykli chodiť bratislavské deti a v ktorých si vždy našli niečo pre seba aj rodičia.

  • Kultúra
  • 13.01.2000 00:00

V divadle Aréna o koncoch sveta

0 0

Dnes už vieme, že magický dátum 1. 1. 2000 so sebou nepriniesol nijakú okamžitú pohromu, no otázky okolo vstupu do nových čias stále zostávajú.

  • Kultúra
  • 13.01.2000 00:00

Príbeh o náhodnej smrti a náhodnej láske

0 0

Manželka ambiciózneho policajného seržanta má milenca, muž známej republikánskej senátorky to tiež už dlhší čas ťahá s niekým iným mimo manželského zväzku. Ďalší z ich spoločných záletov, tentoraz doslovný, sa však končí tragicky - lietadlo s cieľom na Floride havaruje, pád nikto z cestujúcich neprežije.

  • Kultúra
  • 13.01.2000 00:00

Prevtelenie alebo nešťastný Obeliks

0 0

Ešte prednedávnom sa popásal na žírnych pláňach Podunajskej nížiny a netušil, akej nezaslúženej publicity sa mu dostane. Na uchu mal pírsing s číslom a nesnívalo sa mu, že raz (hoci až po smrti) bude mať aj meno.

Prvé minúty roku 2000 privítalo vyše desaťtisíc Bratislavčanov na Hlavnom námestí a ďalšie tisíce pri televíznych obrazovkách sledovaním premiéry bratislavského laserového orloja.

Dojmy z príchodu roku 2000 s pribúdajúcim časom odznievajú. V uliciach mesta sme sa preto Bratislavčanov pýtali, ako s odstupom času hodnotia silvestrovské oslavy v Starom Meste.

„Na Petržalke som vždy miloval zeleň, no zároveň mi vždy prekážalo, ako sa k nej správame. A môj postoj sa nezmenil ani dnes,“ hovorí Peter Farkašovský (22), ktorý do Petržalky priniesol plogging – beh, pri ktorom zbierate odpadky.

Už takmer šesť rokov je úplne prázdny a nevyužitý komplex budov bývalého SOU železničného, ktorý sa v mestskej časti Rača, konkrétne ulici Na pántoch. Súčasťou objektu je výšková budova, kde bol kedysi internát, ale aj učebne, dielne, jedáleň, telocvičňa či dokonca bazén. Všetko je opustené od 31.12.2013, kedy školu zatvorili a odvtedy to tu pomaly chátra...

To, že okolie paneláku na Stavbárskej ulici, ktorému celá Bratislava hovorí Pentagon, nie je príliš bezpečné miesto, vedia tiež hádam všetci. Dva roky tu v rámci prevencie mala svoj karavan mestská polícia, ale v auguste túto stanicu zrušili, pretože sa podľa magistrátu minula účinkom a nedávno si tu asociáli rozložili stany a dokonca si z domu natiahli cez kábel aj elektrickú energiu!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.