Kultúra

  • Kultúra
  • 21.10.1999 09:00

Bratislava opäť vo svete animácie

0 0

Už piaty ročník medzinárodného festivalu animovaných filmov pre deti Bienále animácie Bratislava sa uskutoční od 26. do 31. októbra v bratislavských kinách Tatra a Mladosť.

  • Kultúra
  • 21.10.1999 09:00

Úplně nahá Lucie Bílá

0 0

V poslednom čase si prvé dámy českej hudobnej scény u nás podávajú kľučku. Po Báre Basikovej a Ilone Csákovej sa tu 18. októbra zastavila aj niekoľkonásobná česká slávica Lucie Bílá.

  • Kultúra
  • 21.10.1999 09:00

Mestská časť prispela na opravu škôlky

0 0

Ružinovské miestne zastupiteľstvo na mimoriadnom zasadnutí schválilo nenávratný príspevok vo výške 700 tisíc korún na rekonštrukciu Materskej školy na Miletičovej ulici. Po tom, čo sa rodičia rozhodli prispieť na opravu zariadenia, poslanci súhlasili s poskytnutím finančnej pomoci.

  • Kultúra
  • 21.10.1999 09:00

Žiaci objavujú Európu

0 0

Dom Európy Bratislava, ktorý vznikol ako občianske združenie v decembri 1997, dal v posledných dvoch týždňoch opäť o sebe počuť.

  • Kultúra
  • 21.10.1999 09:00

Bratislava svoje planetárium už skoro mala

0 0

Slovenská astronomická spoločnosť pri SAV adresovala výzvu ministrom školstva, kultúry a predstaviteľom mesta na postavenie bratislavského planetária.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.