Kultúra

 • Kultúra
 • 18.11.1999 09:00

Mladí žiadajú o vrátenie budovy YMCA

0 0

V uplynulých dňoch v Bratislave vyvrcholila kampaň kresťanského združenia mladých ľudí YMCA (Young Men´s Christian Association) za vrátenie jej majetku, najmä budovy YMCA na Karpatskej ulici.

 • Kultúra
 • 18.11.1999 09:00

V Bratislave sa opäť bude piecť jeden vôl

0 0

Minulý rok obnovilo občianske združenie Devínska brána tradíciu pečenia korunovačného vola. V spolupráci s mestskou časťou Staré Mesto ho pripravujú aj tento rok a má sprevádzať otvorenie Vianočných trhov na Hlavnom námestí. Viac nám už povedal predseda združenia Devínska brána Vladimír TOMČÍK.

 • Kultúra
 • 18.11.1999 09:00

Spomienka na študentský pochod mestom

0 0

Desiate výročie pochodu bratislavských vysokoškolákov si v utorok 16. novembra pripomenuli jeho priami účastníci, ktorí v tento deň v roku 1989 žiadali v uliciach Bratislavy demokraciu, slobodu a školské reformy.

 • Kultúra
 • 18.11.1999 09:00

Vianočný strom na Námestí SNP

0 0

Staromestský vianočný strom, ktorý v uplynulých rokoch stál na Hviezdoslavovom námestí, bude tentoraz na Námestí SNP.

 • Kultúra
 • 04.11.1999 09:00

Filmová aféra šarmantného milionára

0 0

Dozvuky filmového leta sú už v nedohľadne. Prichádzajú chladnejšie i tmavšie večery, a preto sa mnohí z nás častejšie stávajú návštevníkmi kinosál. Aj preto by mohol byť film Aféra Thomasa Crowna zákuskom najmä pre zaláskované páriky. Hoci aj s vopred nezameniteľným „happyendom“.

 • Kultúra
 • 04.11.1999 09:00

V Artfóre sú muži za pultom

0 0

V dnes už kultovom kníhkupectve na Kozej ulici si každý deň podávajú kľučku okrem bežných, literatúrychtivých „smrteľníkov“ aj spisovatelia - ľudia slova, ktorí tu celé hodiny dokážu prediskutovať o tom, čo je na knižnom trhu nové a pozoruhodné.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.