Kultúra

Pred časom sa v našich novinách v rubrike Bratislavské naj... objavila informácia o moste na Dunaji v minulosti. Nepochopením skutočnej situácie sa stalo, že do jedného celku boli spojené dve navzájom nesúvisiace technické zariadenia. Prezentovaný „kyvadlový loďkový a pontónový most Karolíny Augusty“ je nezmysel.

Odchod starého a príchod nového roku sprevádzali v Bratislave rozpačité oslavy, ktorých priebeh nebol dôstojnou vizitkou starého ani nového vedenia nášho mesta. Kým v ostatných európskych metropolách boli uplynulé oslavy generálkou na privítanie magického roku 2000, bratislavské vítanie nového roku zostalo aj tentoraz na provinčnej úrovni.

  • Kultúra
  • 14.01.1999 00:00

Vážení čitatelia!

0 0

Dovoľte, aby sme vám ešte raz zaželali do nového roku veľa zdravia, šťastia, pracovných úspechov a domácej pohody. Želáme vám, aby ste uskutočnili všetko, čo ste si na prahu nového roku predsavzali vykonať.

  • Kultúra
  • 10.12.1998 09:00

Lev v zime je skutočne kráľovskou hrou

0 0

Možno, aby nám dali možnosť obzrieť sa dozadu nielen o tých tradičných 365 dní, ale oveľa ďalej, siahli dramaturgovia v SND pred vianočnými sviatkami v oboch premiérových prípadoch po historických témach.

  • Kultúra
  • 10.12.1998 09:00

Bratislavské naj... 08/1998

0 0

PRVÝ PANOVNÍK korunovaný v Bratislave bol Maximilián, syn kráľa Ferdinanda. Korunovaný bol 2. septembra 1563 v Dóme sv. Martina. Do roku 1830 sa v Bratislave uskutočnilo spolu 19 korunovácií.

S blížiacimi sa vianočnými sviatkami narastá panika tých, ktorí ešte nestihli nakúpiť vianočné darčeky. Mnohí tak neurobili z dôvodu časovej tiesne, tí ďalší preto, že jednoducho neprišli na to, čím svojich najbližších vlastne obdarovať.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.