Kultúra

  • Kultúra
  • 24.02.2000 00:00

Millerova Cena opäť v SND

0 0

Američan Arthur Miller, klasik modernej svetovej drámy (okrem mnohých ocenení získal pred tromi rokmi spolu s Madeleine Albrightovou čestný doktorát Harvardskej univerzity), sa znovu vrátil na dosky Slovenského národného divadla.

  • Kultúra
  • 24.02.2000 00:00

Jarné prázdniny so športovým programom

0 0

Viaceré mestské časti pripravili pre bratislavských školákov zaujímavý program, ktorý by im od 28. februára do 3. marca spestril jarné prázdniny. Či už ide o kultúrne alebo športové akcie.

  • Kultúra
  • 24.02.2000 00:00

O elektronickú podobu novín je záujem

0 0

Od spustenia Bratislavských novín na internete uplynuli dva týždne a môžeme spoločne hodnotiť, do akej miery sme uspokojili najmä nebratislavských čitateľov.

  • Kultúra
  • 24.02.2000 00:00

Fašiangy budú inteligentnou zábavou

0 0

V nedeľu 5. marca sa v centre mesta uskutoční multimediálny projekt Bratislavské fašiangy 2000, ktorý organizuje bratislavský magistrát a Mestské kultúrne stredisko.

  • Kultúra
  • 10.02.2000 00:00

Dotyky umelca a kňaza

0 0

Nevšedným náčrtom pripravovanej knihy Dotyky akademickej maliarky Moniky Kubinskej a kňaza a publicistu Jána Krstiteľa Balázsa je rovnomenná výstava v Pálffyho paláci Galérie mesta Bratislavy na Panskej ulici.

Značka filmovej a televíznej spoločnosti Febio, ktorú založil a vlastní producent a režisér Fero Fenič, je už niekoľko rokov synonymom kvality a originality, akceptovanej tak divákmi, ako aj odbornou kritikou.

Tragédia, keď pre požiar v ubytovni na Mlynských luhoch prišli minulý mesiac o život traja ľudia, pripomenula zúfalú situáciu s dostupnými nájomnými bytmi v našom hlavnom meste. Potrebujú ich seniori, obyvatelia z reštituovaných domov, mladé rodiny s deťmi, učitelia či policajti... Ak sa chceme porovnávať s inými mestami, tak v Bratislave by muselo pribudnúť 10-tisíc mestských bytov ročne. Skutočnosť? Za 10 rokov to bolo len 57 bytov, čo je asi 5 bytov za rok, konštatuje viceprimátorka Bratislavy LUCIA ŠTASSELOVÁ.

Ku kurióznej situácii dnes došlo v ženskej prvej futbalovej lige, keď sa hrali v Bratislave takmer súčasne dva zápasy. O 10:30 h privítal ŠK Slovan Bratislava hráčky Partizánu Bardejov na ihrisku "v jame" pri Kuchajde a len o 100 metrov ďalej sa o 12:00 h začalo stretnutie medzi NMŠK Vitana Bratislava a FC Nitra. V oboch prípadoch uspeli Bratislavčanky, keď belasé zvíťazili 2:0 a červeno-biele 2:1.

Vyzerá to tak, že organizátori MS v hokeji sa trochu prepočítali, keď zriadili záchytné parkoviská pre návštevníkov svetového šampionátu s takou veľkou kapacitou. Oplotené či vyznačené plochy na Tyršovom nábreží, respektíve pri štadióne ŠKP v Dúbravke sú väčšinou úplne prázdne alebo sa na nich nachádza len pár áut, čo mnohých Bratislavčanov irituje...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.