Kultúra

  • Kultúra
  • 22.04.1999 09:00

Čumil nie je nijaký vojak, ale zvedavec

0 0

Postavičky z bratislavského korza sú už známe nielen v Európe, ale aj za veľkou mlákou. Pani J. Hricáková zo Starého Mesta nám poslala dôkaz, ktorým je výstrižok z amerických novín The Times Union, vychádzajúce v meste Albany.

  • Kultúra
  • 22.04.1999 09:00

Snaha oživiť starú galériu

0 0

Staromestská radnica by chcela v čo najkratšom čase oživiť činnosť pôvodnej Galérie Cypriána Majerníka v rožnom dome na Hurbanovom námestí.

  • Kultúra
  • 08.04.1999 09:00

Krásny život v podaní Roberta Benigniho

0 0

Ak nepoznáte Roberta Benigniho iba z ceremoniálu odovzdávania Oscarov, keď svojím klaunovstvom a žoviálnosťou vniesol do strojeného, patetického Hollywoodu silný juhoeurópsky vietor, ak ste si vzápätí nedali ujsť jeho dvoma Oscarmi ovenčený film Život je krásny (ktorý produkoval, režíroval, obsadil sa do hlavnej úlohy a po svojom boku ešte aj nechal hrať svoju partnerku Nicolettu Braschi), tiež ste museli uveriť, že tie jeho nekonečné úškrny a vtipkovanie nie sú len pózou.

  • Kultúra
  • 08.04.1999 09:00

Kaviarňami znejú valčíky

0 0

Rakúska metropola si tento rok pripomína 100. výročie úmrtia hudobného génia Johanna Straussa. Pri tejto príležitosti sa kráľovi valčíkov rozhodli vzdať hold aj viedenské kaviarne.

  • Kultúra
  • 08.04.1999 09:00

Za kultúrou bez kultúry

0 0

Ak sa vyberiete do Slovenského národného divadla, budete určite zmietaní rôznymi emóciami. Pri kúpe vstupenky vás optimisticky naladí príjemná a ochotná pracovníčka pokladne, možno aj cena lístka, ak si zvolíte miesto na druhom balkóne, tzv. galérii.

Päťčlenný tím Bratislavských novín testoval ponuku jedál na vianočných trhoch. Kým minulý rok sme ochutnávali netradičné špeciality, tentoraz sme si vyberali stánky, ktoré mali v názvoch „tradičný“, „domáci“ či „ako od babičky“. Oplatí sa veriť upútavkám?

Keď sa pozriete na postavy v Amesovej izbe, pochopíte, že vidieť niečo na vlastné oči neznamená vždy vidieť objektívnu realitu. Tu neplatí - čo vidíš, to je. Pre tento zmyslový zážitok netreba chodiť až do Tricklandie, Amesovu izbu nájdete aj v Bratislave. A užiť aj zvečniť si ju môžete bezplatne.

Na sociálnej sieti sa dnes predpoludním objavili fotografie urobené približne pred týždňom v lese nad Dúbravkou. Vidno na nich stromy, okolo ktorých je nasnežené, ale zároveň nespočetné množstvo okrúhlych útvarov v pomerne pravidelných radoch, na ktorých biela pokrývka nie je. Nielen obyvatelia Dúbravky si celý deň lámali hlavy, čo alebo kto takéto niečo mohol na snehu vytvoriť...

Prípad 71-ročného pána Mariána Šipkovského z Vrakune, ktorý zaplatil za cestu taxíkom z Kramárov do Vrakune takmer 100 eur zaujal obrovské množstvo ľudí. Niektorí sa dokonca rozhodli, že dedkovi prispejú aj finančne, aby v ňom nezostal pocit, že starých ľudí možno takto beztrestne zneužívať na vlastné obohatenie. Na sociálnych sieťach sa už objavila aj fotografia auta ako aj tváre nepoctivého taxikára Aladára Čóku...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.