Kultúra

  • Kultúra
  • 03.06.1999 09:00

Nultý kilometer Bratislava má!

0 0

Dovoľte, aby som zareagoval na niektoré články z predchádzajúceho vydania. Nie je pravda, že Bratislave chýba nultý kilometer.

  • Kultúra
  • 03.06.1999 09:00

BIS pripravila letné novinky

0 0

Bratislavská informačná služba v rámci letných aktivít pripravila novinku, ktorou je spoločná vstupenka do vybraných expozícií v centre Bratislavy v cene 100 korún, platná 24 hodín.

Najväčšiu tortu na Slovensku mali možnosť vidieť a ochutnať návštevníci bratislavského Shopping parku Soravia počas osláv prvého výročia tohto nákupného strediska, ktoré sa uskutočnilo v predposledný májový víkend.

  • Kultúra
  • 03.06.1999 09:00

Tanečná skupina Allegro má už 15 rokov

0 0

V týchto dňoch oslavuje 15. výročie založenia bratislavská tanečná skupina ALLEGRO. V dňoch 12. až 20. júna pripravili v Dome kultúry Ružinov Týždeň otvorených dverí, kde bude mať verejnosť možnosť spoznať život súboru, zacvičiť si na tréningoch a zoznámiť sa s históriou tanečnej skupiny.

  • Kultúra
  • 03.06.1999 09:00

Správy z kultúry po novom

0 0

V snahe ešte viac zlepšiť úroveň Bratislavských a Staromestských novín prinášame aj v tomto vydaní niektoré zmeny a vylepšenia. Tou hlavnou je nová štruktúra poslednej 12. strany, ktorá je venovaná kultúrnemu dianiu v Bratislave.

  • Kultúra
  • 20.05.1999 09:00

Nezvyčajný príbeh očami dvoch sestier

0 0

Vznešená hudba, vždy priťahujúce obrázky zo života „vykoľajených“ géniov, súrodenecká láska, večne sa bijúca so vzájomnou rivalitou, exkurz do zamotaných sexuálnych vzťahov, dve výnimočné herečky vo výnimočnom príbehu, na ktorého konci je smrť, a napokon škandál, ktorý prepukol po britskej premiére snímky.

Hrob Karola Jettinga, ktorému prischla prezývka Bratislavský Robinson, nájdete na Ondrejskom cintoríne ľahko. Nie je ukrytý v úzkych uličkách. Stačí, ak sa od hlavnej cesty cintorína vyberiete vľavo a na pomník s jeho menom určite narazíte. Charakteristickým znakom obdĺžnikového náhrobného kameňa je kresba námornej plachetnice, symbol jeho dobrodružstiev.

Na Slovensku je zaregistrovaných zhruba 1700 elektrických vozidiel. K dispozícii majú 200 verejne prístupných nabíjacích bodov. Koľko elektrických áut jazdí po Bratislave? Aké zvýhodnenia sa chystajú pre ich majiteľov? A aké negatíva so sebou elektromobily prinášajú?

O rekonštrukcii Hlavnej stanice sa v Bratislave hovorí už roky, ale jej realizácia je zatiaľ v nedohľadne. Minister dopravy Arpád Érsek najnovšie pripustil, že ak by sa plechová prístavba zbúrala, tak by na tomto mieste napokon mohla zostať stáť len historická budova. Viete si predstaviť aj takéto riešenie?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.