Vrakuňa

  • Samospráva
  • 22.04.1999 09:00

Mestská časť chce lesopark do vlastníctva

0 0

K najobľúbenejším miestam relaxácie Vrakunčanov patrí oddychový areál Lesopark Vrakuňa, ktorý je prepojený lávkou cez Malý Dunaj priamo do obytného súboru. Ten je sčasti majetkom mesta, ktorú má v správe mestská časť, a sčasti vo vlastníctve Fondu národného majetku.

Vrakuňa svojou rozlohou patrí k najmenším bratislavským mestským častiam. Neoplýva architektonickými skvostami, ale nie je ani panelákovou džungľou. Na svojom území nemá nijaké priemyselné podniky, no vplyv blízkeho Slovnaftu, čističky odpadových vôd a letiska M. R. Štefánika je pre jej obyvateľov citeľný.

  • Výstavba
  • 22.04.1999 09:00

Aj Vrakunčania budú mať kultúrny dom

0 0

Vrakuňa je jedinou mestskou časťou Bratislavy, ktorá v súčasnosti nemá vlastný kultúrny dom. Pôvodný Dom kultúry bol veľmi schátraný a po začatí výstavby sídliskového obytného súboru jeho torzo zbúrali.

Tak ako v iných mestských častiach aj vo Vrakuni pretrváva akútny nedostatok bytov, najmä pre mladé rodiny. V minulých rokoch sa však vrakunskej samospráve predsa len podarilo mladým ľuďom pomôcť s bývaním.

  • Zdravie a životný štýl
  • 28.01.1999 00:00

Do konca roka 27 bytov pre mladé rodiny

0 0

Na Hradskej ulici v mestskej časti Vrakuňa začalo mesto Bratislava s výstavbou sociálnej bytovky pre 27 rodín, ktoré by tu v rámci programu Dom a byty mladej rodiny mali koncom tohto roku dostať strechu nad hlavou. Investorom stavby je Generálny investor Bratislava (GIB) a celý projekt je financovaný z Fondu rozvoja bývania.

  • Zdravie a životný štýl
  • 08.10.1998 09:00

Budeme sedieť na reklamách

0 0

V septembri začala v mestskej časti Vrakuňa žilinská firma Arton rozmiestňovať nové reklamné lavičky. V máji podpísali zástupcovia mestskej časti zmluvu, na základe ktorej bude do júla budúceho roku umiestnených vo Vrakuni 21 reklamných lavičiek.

Viacero obyvateľov Podunajských Biskupíc zaregistrovalo včera večer policajnú naháňačku, keď jej motohliadkam po uliciach unikal automobil značky Fiat Punto, ktorý neustále menil smer jazdy a neváhal sa otáčať ani cez trávniky. Policajti museli použiť aj služobné zbrane, aby nakoniec vodiča dostihli, zastavili a spacifikovali. Ukázalo sa, že bol pod vplyvom alkoholu!

AKTUALIZOVANÉ Bratislavský primátor Matúš Vallo dnes zverejnil svoje stanovisko k premnoženiu komárov, ktoré v týchto horúcich dňoch najmä po večeroch štípu a pijú krv väčšine obyvateľov nášho hlavného mesta. Magistrát sa rozhodol pre biologické prípravky, nakoľko chemické postreky pokladá za škodlivé látky pre prírodu, zvieratá, ale v konečnom dôsledku aj pre samotných ľudí...

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave vykoná orientačný monitoring výskytu komárov, o ktorý ho požiadali samosprávy obcí v povodí Moravy. "Na základe tohto monitoringu môže v prípade zistenia zhoršenej epidemiologickej situácie alebo jej bezprostrednej hrozby odporučiť samosprávam vykonať dezinsekčný zásah," uviedla hovorkyňa úradu Katarína Nosálová.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.