Aktuality

  • Zdravie a životný štýl
  • 19.11.1998 09:00

Starostlivosť o parky a zeleň

0 0

Zeleň v Starom Meste zaberá plochu 26 hektárov, čo zahŕňa parky, záhrady, pásy popri cestách, pásy popri chodníkoch, kvetináče na námestiach.

  • Zdravie a životný štýl
  • 19.11.1998 09:00

Resocializácia vyliečených narkomanov

0 0

Z iniciatívy starostu Starého Mesta bol v apríli 1997 dokončený a uvedený do prevádzky objekt, ktorý slúži ako re­so­cializačné centrum pre vyliečených narkomanov. Drogová hrozba sa stáva čoraz nebezpečnejšia aj v centre Bra­tislavy.

  • Výstavba
  • 19.11.1998 09:00

Staré Mesto chce oživiť aj Námestie SNP

0 0

Po ukončení obnovy bratislavského korza sa mestská časť Staré Mesto rozhodla zásadným spôsobom zmeniť súčasnú tvár Námestia SNP ako centrálneho verejného priestranstva Bratislavy.

  • Zdravie a životný štýl
  • 19.11.1998 09:00

Kúpele Grössling s otáznikom

0 0

Osud Kúpeľov Grössling na Kúpeľ­nej ulici je stále nejasný. Ako nedávno informovali predstavitelia mesta, Správa telovýchovných a rekreač­ných zariadení Bratislavy (STaRZ) vypracovala štúdiu rekonštrukcie objektu a jeho využitia.

  • Zdravie a životný štýl
  • 19.11.1998 09:00

V podkroviach pribudlo 400 nových bytov

0 0

Z iniciatívy starostu mestskej časti Staré Mesto Andreja Ďurkovského sa začiatkom roku 1996 začal uskutočňovať projekt výstavby podkrovných bytov vstavbou a nadstavbou na vhodne vybraných objektoch.

„Na Petržalke som vždy miloval zeleň, no zároveň mi vždy prekážalo, ako sa k nej správame. A môj postoj sa nezmenil ani dnes,“ hovorí Peter Farkašovský (22), ktorý do Petržalky priniesol plogging – beh, pri ktorom zbierate odpadky.

Už takmer šesť rokov je úplne prázdny a nevyužitý komplex budov bývalého SOU železničného, ktorý sa v mestskej časti Rača, konkrétne ulici Na pántoch. Súčasťou objektu je výšková budova, kde bol kedysi internát, ale aj učebne, dielne, jedáleň, telocvičňa či dokonca bazén. Všetko je opustené od 31.12.2013, kedy školu zatvorili a odvtedy to tu pomaly chátra...

To, že okolie paneláku na Stavbárskej ulici, ktorému celá Bratislava hovorí Pentagon, nie je príliš bezpečné miesto, vedia tiež hádam všetci. Dva roky tu v rámci prevencie mala svoj karavan mestská polícia, ale v auguste túto stanicu zrušili, pretože sa podľa magistrátu minula účinkom a nedávno si tu asociáli rozložili stany a dokonca si z domu natiahli cez kábel aj elektrickú energiu!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.