Aktuality

 • Bedeker gurmána
 • 14.01.1999 00:00

Reduta vás vráti do zlatých čias Bratislavy

0 0

Reštaurácia Reduta sídliaca v rovnomennej budove neďaleko dunajského nábrežia patrí v Bratislave k tým honosnejším. Nielen svojím umiestnením v jednej z najkrajších bratislavských stavieb, ale predovšetkým svojím interiérom.

 • Bratislava
 • 14.01.1999 00:00

Návrat stratených synov

0 0

VEČERY NA SAHARE. Čo si myslíte, čo sa dá robiť? Nuž, kúpať sa nie, to je jasné, celý deň bola smrteľná páľava, všetci boli zalezení v tieni, tak večer sa čo...? No čo sa môžu chudobní ľudia na Sahare? Všetci sa večer prechádzajú.

 • Polícia
 • 14.01.1999 00:00

Za bieleho dňa ukradol zlato za 2 milióny

0 0

Takmer štyri kilogramy zlatých šperkov v hodnote vyše 2 milióny korún a 55 000 korún v hotovosti ukradol v druhý januárový týždeň neznámy páchateľ zo zlatníctva na Klariskej ulici.

 • Zdravie a životný štýl
 • 14.01.1999 00:00

ESTAP preukázal kvalitu vaní

0 0

ESTAP, s. r. o., Bratislava, výrobca smaltovaných oceľových vaní sa ohradil proti obsahu článku Radšej vaňu zrenovovať, ako kúpiť novú od M. Kopeckého z Karlovej Vsi, ktorý bol uverejnený v Bratislavských novinách a Staromestských novinách z 5. novembra 1998.

 • Samospráva
 • 14.01.1999 00:00

Napísali ste nám 01/1999

0 0

Pred časom sa na Mýtnu ulicu nasťahovala firma AGA s dosť veľkým vozovým parkom. Od začiatku bolo jasné, že autá tejto firmy budú musieť parkovať v priľahlých uliciach. Všetko by bolo v poriadku, počas pracovného času nie je problém.

 • Doprava
 • 14.01.1999 00:00

Kedy sa hádzať pod autobus

0 0

Znie to zrejme ako hlúpa úvaha, možno ako začiatok nejakého trápneho vtipu, ktoré kolujú našou populáciou. Lež, nie je to ani vtip, ani návod na samovraždu, ako by sa dalo očakávať. To je totiž jediný spôsob, ako zastaviť práve sa rozbiehajúci autobus plný slovenského obyvateľstva na viedenskej autobusovej stanici.

„Na Petržalke som vždy miloval zeleň, no zároveň mi vždy prekážalo, ako sa k nej správame. A môj postoj sa nezmenil ani dnes,“ hovorí Peter Farkašovský (22), ktorý do Petržalky priniesol plogging – beh, pri ktorom zbierate odpadky.

Už takmer šesť rokov je úplne prázdny a nevyužitý komplex budov bývalého SOU železničného, ktorý sa v mestskej časti Rača, konkrétne ulici Na pántoch. Súčasťou objektu je výšková budova, kde bol kedysi internát, ale aj učebne, dielne, jedáleň, telocvičňa či dokonca bazén. Všetko je opustené od 31.12.2013, kedy školu zatvorili a odvtedy to tu pomaly chátra...

To, že okolie paneláku na Stavbárskej ulici, ktorému celá Bratislava hovorí Pentagon, nie je príliš bezpečné miesto, vedia tiež hádam všetci. Dva roky tu v rámci prevencie mala svoj karavan mestská polícia, ale v auguste túto stanicu zrušili, pretože sa podľa magistrátu minula účinkom a nedávno si tu asociáli rozložili stany a dokonca si z domu natiahli cez kábel aj elektrickú energiu!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.