Aktuality

  • Zdravie a životný štýl
  • 22.04.1999 09:00

Podarí sa zachrániť torzo Pálffyho paláca?

0 0

V týchto dňoch sa opäť hovorí o Zámockej ulici. Akosi sa však pozabudlo, že práve na tejto ulici dodnes stojí aj torzo letného krídla Pálffyho paláca, ktoré ešte aj dnes skrýva v sebe značné umelecko-historické, architektonické a výtvarné hodnoty. Viacero rokov však táto vzácna pamiatka chátra.

  • Zdravie a životný štýl
  • 22.04.1999 09:00

Na pomoc kosovským utečencom

0 0

V sobotu 15. mája sa v račianskom amfiteátri uskutoční pochod UNICEF TOUR´99, ktorý organizuje Slovenský výbor pre UNICEF ako jednu z foriem pomoci obetiam kosovskej utečeneckej tragédie.

  • Samospráva
  • 22.04.1999 09:00

Mestská časť chce lesopark do vlastníctva

0 0

K najobľúbenejším miestam relaxácie Vrakunčanov patrí oddychový areál Lesopark Vrakuňa, ktorý je prepojený lávkou cez Malý Dunaj priamo do obytného súboru. Ten je sčasti majetkom mesta, ktorú má v správe mestská časť, a sčasti vo vlastníctve Fondu národného majetku.

Vrakuňa svojou rozlohou patrí k najmenším bratislavským mestským častiam. Neoplýva architektonickými skvostami, ale nie je ani panelákovou džungľou. Na svojom území nemá nijaké priemyselné podniky, no vplyv blízkeho Slovnaftu, čističky odpadových vôd a letiska M. R. Štefánika je pre jej obyvateľov citeľný.

  • Výstavba
  • 22.04.1999 09:00

Aj Vrakunčania budú mať kultúrny dom

0 0

Vrakuňa je jedinou mestskou časťou Bratislavy, ktorá v súčasnosti nemá vlastný kultúrny dom. Pôvodný Dom kultúry bol veľmi schátraný a po začatí výstavby sídliskového obytného súboru jeho torzo zbúrali.

„Na Petržalke som vždy miloval zeleň, no zároveň mi vždy prekážalo, ako sa k nej správame. A môj postoj sa nezmenil ani dnes,“ hovorí Peter Farkašovský (22), ktorý do Petržalky priniesol plogging – beh, pri ktorom zbierate odpadky.

Už takmer šesť rokov je úplne prázdny a nevyužitý komplex budov bývalého SOU železničného, ktorý sa v mestskej časti Rača, konkrétne ulici Na pántoch. Súčasťou objektu je výšková budova, kde bol kedysi internát, ale aj učebne, dielne, jedáleň, telocvičňa či dokonca bazén. Všetko je opustené od 31.12.2013, kedy školu zatvorili a odvtedy to tu pomaly chátra...

To, že okolie paneláku na Stavbárskej ulici, ktorému celá Bratislava hovorí Pentagon, nie je príliš bezpečné miesto, vedia tiež hádam všetci. Dva roky tu v rámci prevencie mala svoj karavan mestská polícia, ale v auguste túto stanicu zrušili, pretože sa podľa magistrátu minula účinkom a nedávno si tu asociáli rozložili stany a dokonca si z domu natiahli cez kábel aj elektrickú energiu!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.