Aktuality

  • Doprava
  • 17.06.1999 09:00

Kopčianska je už prejazdná

0 0

Koncom mája bola do prevádzky odovzdaná zrekonštruovaná Kopčianska ulica v úseku od Röntgenovej po Bratskú ulicu. Ide o 2. etapu rekonštrukcie tejto komunikácie v dĺžke 916 metrov, ktorú realizovali Technické služby, s.r.o., od apríla minulého roku.

  • Doprava
  • 17.06.1999 09:00

Električenky budú drahšie

0 0

Bratislavskí poslanci na júnovom zasadnutí mestského zastupiteľstva vyslovili súhlas so zvýšením časových cestovných lístkov mestskej hromadnej dopravy (MHD). Dopravný podnik Bratislava (DPB) by mal pripraviť návrh úpravy cien časových cestovných lístkov MHD a predložiť ho na schválenie Okresnému úradu Bratislava 1.

Od 14. júna je uzavretá Prístavná ulica v úseku od Košickej po Plynárenskú ulicu. Doprava je preto odklonená na Košickú a Prievozskú ulicu. Podľa dostupných informácií uzávierka potrvá do 25. septembra.

  • Kultúra
  • 17.06.1999 09:00

Kultúra pri Dunaji

0 0

K podujatiam tohtoročného bratislavského Kultúrneho leta pribudnú aj akcie organizované Parkom kultúry a oddychu. Na tradíciu hudobných a tanečných popoludní v Letnej estráde nadväzuje PKO podujatiami na nábreží Dunaja.

  • Šport
  • 17.06.1999 09:00

Karloveská olympiáda

0 0

Občianske združenie Otvorený kruh spolu s karloveským športovým klubom pripravili pre všetkých športovania chtivých malých i veľkých Karloveskú olympiádu. Jej prvý ročník sa uskutoční v sobotu 26. júna a bude patriť predovšetkým deťom.

Napriek tomu, že sa neustále stretávame s deklarovaním ochoty kompetentných riešiť situáciu s nedisciplinovanými vodičmi v bratislavskej pešej zóne, definitívne nastoliť poriadok na korze sa stále akosi nedarí. Preto sme sa okoloidúcich pýtali, ako by postupovali pri zabezpečení poriadku v historickom jadre mesta.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.