Aktuality

  • Kultúra
  • 14.01.1999 00:00

Sezóna plesov v plnom prúde

0 0

V meste valčíkov vo Viedni je sezóna plesov v plnom prúde. V piatok trinásteho novembra ju odštartoval Ples kominárov a vrcholom bude Viedenský ples v Opere známy ako Opernball, ktorý sa uskutoční 11. februára v štátnej opere.

  • Doprava
  • 14.01.1999 00:00

Vo Viedni predĺžili metro o tri stanice

0 0

Vo viedenskej mestskej časti Ottakring uviedli v decembri do prevádzky konečnú stanicu trasy metra. Ottakring je jednou z troch nových staníc na tomto úseku, ktorý je predĺžením linky U3. Z desiatich kilometrov trasy metra je 9 kilometrov tunelov.

Pred časom sa v našich novinách v rubrike Bratislavské naj... objavila informácia o moste na Dunaji v minulosti. Nepochopením skutočnej situácie sa stalo, že do jedného celku boli spojené dve navzájom nesúvisiace technické zariadenia. Prezentovaný „kyvadlový loďkový a pontónový most Karolíny Augusty“ je nezmysel.

  • Samospráva
  • 14.01.1999 00:00

Zaujímavosti o mestskej časti Vajnory

0 0

Prvé správy o osídlení na území Vajnor pochádzajú z mladšej doby železnej - laténskej, teda z obdobia pred asi 2300 rokmi. Archeológovia tu odkryli aj slovansko-avarské pohrebisko s desiatimi kostrovými hrobmi a šiestimi slovanskými popolnicami starobylého tvaru. Pôvodná obec vznikla ako služobnícka obec bratislavského hradiska.

  • Zdravie a životný štýl
  • 14.01.1999 00:00

Vzácna rarita blízko Vajnor

0 0

V blízkosti Vajnor sa nachádza vzácny komplex slatinného lesa - Šúr, ktorý je označovaný aj za poklad našej fauny a flóry. Len sedem lokalít Slovenska bolo zaradených do medzinárodného zoznamu významných mokradí - Ramsarskej konvencie a práve Šúr bol jednou z nich.

Viacero obyvateľov Podunajských Biskupíc zaregistrovalo včera večer policajnú naháňačku, keď jej motohliadkam po uliciach unikal automobil značky Fiat Punto, ktorý neustále menil smer jazdy a neváhal sa otáčať ani cez trávniky. Policajti museli použiť aj služobné zbrane, aby nakoniec vodiča dostihli, zastavili a spacifikovali. Ukázalo sa, že bol pod vplyvom alkoholu!

AKTUALIZOVANÉ Bratislavský primátor Matúš Vallo dnes zverejnil svoje stanovisko k premnoženiu komárov, ktoré v týchto horúcich dňoch najmä po večeroch štípu a pijú krv väčšine obyvateľov nášho hlavného mesta. Magistrát sa rozhodol pre biologické prípravky, nakoľko chemické postreky pokladá za škodlivé látky pre prírodu, zvieratá, ale v konečnom dôsledku aj pre samotných ľudí...

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave vykoná orientačný monitoring výskytu komárov, o ktorý ho požiadali samosprávy obcí v povodí Moravy. "Na základe tohto monitoringu môže v prípade zistenia zhoršenej epidemiologickej situácie alebo jej bezprostrednej hrozby odporučiť samosprávam vykonať dezinsekčný zásah," uviedla hovorkyňa úradu Katarína Nosálová.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.