Aktuality

  • Samospráva
  • 04.05.2000 00:00

Šanca získať 370 miliónov z SKB existuje

0 0

V súvislosti s krachom Slovenskej kreditnej banky (SKB) sa objavila informácia, podľa ktorej má mesto Bratislava v banke uložených asi 370 miliónov korún. Bratislavského primátora Jozefa MORAVČÍKA sme sa opýtali, či nám môže túto informáciu potvrdiť.

Ešte pred vypracovaním urbanistickej štúdie Námestia SNP zisťoval iniciátor projektu revitalizácie - mestská časť Staré Mesto - formou ankety názory občanov na budúcu podobu centrálneho námestia Bratislavy.

  • Zdravie a životný štýl
  • 04.05.2000 00:00

Rozostavané múzeum na Židovskej dokončia

0 0

Na Židovskej ulici pod Bratislavským hradom už niekoľko rokov stojí a chátra rozostavaná budova Múzea revolučných tradícií. S jej výstavbou podľa informačnej tabule na oplotení rozostavaného areálu začala Mestská správa pamiatkovej starostlivosti v decembri roku 1987, pričom dokončenie bolo naplánované na marec 1991.

  • Polícia
  • 04.05.2000 00:00

Brutálny útok dvoch skínov v centre mesta

0 0

Na Hodžovom námestí napadli na zastávke trolejbusov dvaja skíni vo veku 19 a 14 rokov troch 18-ročných Bratislavčanov. Starší z útočníkov im nožom s rukoväťou upravenou ako boxer spôsobil rôzne zranenia. Jedného poranil na tvári a na rukách, druhého pichol do hrude, tretieho do brucha.

  • Kultúra
  • 20.04.2000 00:00

Deň do noci v Divadle a.ha.

0 0

Divadlo a.ha. na Školskej ulici pripravilo na 29. apríla premiéru divadelnej hry amerického dramatika Eugena O´Neilla Deň do noci v réžii Štefana Korenčiho.

  • Kultúra
  • 20.04.2000 00:00

Bosé nohy v parku

0 0

V Divadle West uvedú 28. a 29. apríla komédiu Bosé nohy v parku v podaní českej Divadelnej spoločnosti HÁTA Oľgy Želenskej.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.