Rusovce

  • Zdravie a životný štýl
  • 01.12.2005 00:00

Pochybnosti okolo dropa stále zostávajú

0 0

Informácie, ktoré sme priniesli o dianí na navrhovanom chránenom vtáčom území v Rusovciach, vyvolali rad ohlasov, z nich mnohé vyvolávajú ďalšie otázky, odznelo však niekoľko argumentov, ktoré nemožno obísť.

  • Zdravie a životný štýl
  • 24.11.2005 00:00

V Rusovciach nejde o dropa, ale o biznis

0 0

Odpoveď tlačového odboru vlády na otázku, či vláda niečo podnikne proti tým, ktorí v Rusovciach svojvoľne odstránili napĺňanie záväzku voči Európskej únii, je strohá a jednoznačná - nie, patrí to rezortu životného prostredia.

  • Zdravie a životný štýl
  • 17.11.2005 00:00

Pozadie rusovského dropieho škandálu

0 0

Občania Rusoviec, najmä tí, ktorých domy sú situované na južnej strane, nemusia mať obavy, že rozšírenie chráneného územia pre dropa fúzatého zasiahne až do ich každodenného života.

  • Samospráva
  • 10.11.2005 00:00

Rímska lekcia občianskej demokracie

0 0

Problém s výstavbou dvoch bytoviek na zelenom priestore pred súčasnou budovou miestneho úradu v Rusovciach sa zdá byť zažehnaný, lebo poslanci občanom sľúbili rešpektovať ich výhrady a bytovky nestavať.

  • Kultúra
  • 08.09.2005 00:00

Opäť Rímske hry v Rusovciach

0 0

Ak sa chcete stať ctihodným rímskym občanom, príďte v sobotu 10. septembra do antickej Gerulaty v Rusovciach. Môžete sa tu zapojiť do súťaží a prežiť príjemné popoludnie.

Tragédia, keď pre požiar v ubytovni na Mlynských luhoch prišli minulý mesiac o život traja ľudia, pripomenula zúfalú situáciu s dostupnými nájomnými bytmi v našom hlavnom meste. Potrebujú ich seniori, obyvatelia z reštituovaných domov, mladé rodiny s deťmi, učitelia či policajti... Ak sa chceme porovnávať s inými mestami, tak v Bratislave by muselo pribudnúť 10-tisíc mestských bytov ročne. Skutočnosť? Za 10 rokov to bolo len 57 bytov, čo je asi 5 bytov za rok, konštatuje viceprimátorka Bratislavy LUCIA ŠTASSELOVÁ.

Ku kurióznej situácii dnes došlo v ženskej prvej futbalovej lige, keď sa hrali v Bratislave takmer súčasne dva zápasy. O 10:30 h privítal ŠK Slovan Bratislava hráčky Partizánu Bardejov na ihrisku "v jame" pri Kuchajde a len o 100 metrov ďalej sa o 12:00 h začalo stretnutie medzi NMŠK Vitana Bratislava a FC Nitra. V oboch prípadoch uspeli Bratislavčanky, keď belasé zvíťazili 2:0 a červeno-biele 2:1.

Vyzerá to tak, že organizátori MS v hokeji sa trochu prepočítali, keď zriadili záchytné parkoviská pre návštevníkov svetového šampionátu s takou veľkou kapacitou. Oplotené či vyznačené plochy na Tyršovom nábreží, respektíve pri štadióne ŠKP v Dúbravke sú väčšinou úplne prázdne alebo sa na nich nachádza len pár áut, čo mnohých Bratislavčanov irituje...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.