Rusovce

  • Samospráva
  • 10.08.2006 00:00

Poslanci rozhodli podľa vôle voličov

0 0

Okolo sedemsto podpisov, čo je viac ako polovica všetkých obyvateľov Rusoviec, je dnes pod petíciou žiadajúcou zachovať rekreačný a oddychový charakter lokality kedysi nazývanej Míleš alebo aj Hugov žrebčínči lesopark.

  • Zdravie a životný štýl
  • 22.06.2006 00:00

Ľudia zmenu chránenej zóny odmietajú

0 0

Návrh na redukciu chráneného územia v Rusovciach v oblasti lesoparku malo prerokovať tunajšie miestne zastupiteľstvo ešte v apríli, poslanci sa však rozhodli predložiť problém najprv na prerokovanie verejnosti.

  • Kultúra
  • 22.06.2006 00:00

V Rusovciach budú v júli Rímske hry

0 0

Tohtoročné Rímske hry, ktoré pripravuje Múzeum mesta Bratislavy v spolupráci s ďalšími partnermi, sa uskutočnia v nedeľu 2. júla od 16. hodine a po prvý raz prekročia hranicu domovského rímskeho kastelu Gerulata.

  • Zdravie a životný štýl
  • 06.04.2006 00:00

Problémy s vodou pri kaštieli sa končia

0 0

V januári sme informovali o problémoch, ktoré mali s kanalizáciou a vodovodnou sieťou vlastníci domov na sídlisku Pri kaštieli v Rusovciach - o problém sa vtedy zaujímal aj primátor Andrej Ďurkovský.

  • Kultúra
  • 02.03.2006 00:00

Chcú vrátiť život Kostolu svätého Víta

0 0

Bratislavskej verejnosti nie je príliš známy, hoci patrí k najvýznamnejším stavebným pamiatkam na území mesta a je aj zaradený do zoznamu národných kultúrnych pamiatok. Napriek tomu Kostol svätého Víta v Rusovciach chátra.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.