Rusovce

  • Reštaurácie
  • 18.10.2006 08:14

ANTICA TOSCANA Ristorante

0 0

Ponuka reštaurácie Antica Toscana neznamená len originálne produkty s vysokou kvalitou, známe aj tým, že sú ľahké a lahodné, ale jej ďalším cieľom je sprostredkovať pravý toskánsky životný štýl, ktorý môže byť aj v dnešnej dobe inšpiráciou.

  • Samospráva
  • 10.08.2006 00:00

Poslanci rozhodli podľa vôle voličov

0 0

Okolo sedemsto podpisov, čo je viac ako polovica všetkých obyvateľov Rusoviec, je dnes pod petíciou žiadajúcou zachovať rekreačný a oddychový charakter lokality kedysi nazývanej Míleš alebo aj Hugov žrebčínči lesopark.

  • Zdravie a životný štýl
  • 22.06.2006 00:00

Ľudia zmenu chránenej zóny odmietajú

0 0

Návrh na redukciu chráneného územia v Rusovciach v oblasti lesoparku malo prerokovať tunajšie miestne zastupiteľstvo ešte v apríli, poslanci sa však rozhodli predložiť problém najprv na prerokovanie verejnosti.

  • Kultúra
  • 22.06.2006 00:00

V Rusovciach budú v júli Rímske hry

0 0

Tohtoročné Rímske hry, ktoré pripravuje Múzeum mesta Bratislavy v spolupráci s ďalšími partnermi, sa uskutočnia v nedeľu 2. júla od 16. hodine a po prvý raz prekročia hranicu domovského rímskeho kastelu Gerulata.

  • Zdravie a životný štýl
  • 06.04.2006 00:00

Problémy s vodou pri kaštieli sa končia

0 0

V januári sme informovali o problémoch, ktoré mali s kanalizáciou a vodovodnou sieťou vlastníci domov na sídlisku Pri kaštieli v Rusovciach - o problém sa vtedy zaujímal aj primátor Andrej Ďurkovský.

Tragédia, keď pre požiar v ubytovni na Mlynských luhoch prišli minulý mesiac o život traja ľudia, pripomenula zúfalú situáciu s dostupnými nájomnými bytmi v našom hlavnom meste. Potrebujú ich seniori, obyvatelia z reštituovaných domov, mladé rodiny s deťmi, učitelia či policajti... Ak sa chceme porovnávať s inými mestami, tak v Bratislave by muselo pribudnúť 10-tisíc mestských bytov ročne. Skutočnosť? Za 10 rokov to bolo len 57 bytov, čo je asi 5 bytov za rok, konštatuje viceprimátorka Bratislavy LUCIA ŠTASSELOVÁ.

Ku kurióznej situácii dnes došlo v ženskej prvej futbalovej lige, keď sa hrali v Bratislave takmer súčasne dva zápasy. O 10:30 h privítal ŠK Slovan Bratislava hráčky Partizánu Bardejov na ihrisku "v jame" pri Kuchajde a len o 100 metrov ďalej sa o 12:00 h začalo stretnutie medzi NMŠK Vitana Bratislava a FC Nitra. V oboch prípadoch uspeli Bratislavčanky, keď belasé zvíťazili 2:0 a červeno-biele 2:1.

Vyzerá to tak, že organizátori MS v hokeji sa trochu prepočítali, keď zriadili záchytné parkoviská pre návštevníkov svetového šampionátu s takou veľkou kapacitou. Oplotené či vyznačené plochy na Tyršovom nábreží, respektíve pri štadióne ŠKP v Dúbravke sú väčšinou úplne prázdne alebo sa na nich nachádza len pár áut, čo mnohých Bratislavčanov irituje...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.