Petržalka

 • Zdravie a životný štýl
 • 12.10.2000 00:00

Dohodli sa na riešení problému Kopčianskej

0 0

Ešte v rokoch 1992-93 sa vtedajší starostovia mestských častí Petržalka a Staré Mesto dohodli na presťahovaní neplatičov zo Starého Mesta do bytových objektov na Kopčianskej ulici v Petržalke.

 • Zdravie a životný štýl
 • 12.10.2000 00:00

Invázia hypermarketov pokračuje

0 0

Výraz hypermarket na Západe poznajú dlhé roky, v transformujúcich sa postkomunistických krajinách vedia, čo znamená, iba odnedávna. Len pred niekoľkými mesiacmi sa prvé hypermarkety objavili aj v Bratislave a už je na obzore otvorenie ďalšieho - hypermarketu Tesco.

 • Samospráva
 • 28.09.2000 00:00

Petržalčania znižujú rozpočtový schodok

0 0

Petržalskej mestskej časti sa podarilo niekoľkými opatreniami znížiť plánovaný schodok rozpočtu z 28 na 20 miliónov korún. Po prvom polroku sa rozpočtové príjmy plnili na 45,4% a výdavky len na 36%.

 • Výstavba
 • 28.09.2000 00:00

V Petržalke postavia veľký vodný park

0 0

V Petržalke by mal do dvoch rokov vyrásť nový vodný park. S touto myšlienkou prišla poľská spoločnosť Aquarena, ktorá chce v spolupráci so slovenským partnerom vybudovať vodné zábavné centrum pre 800 plávajúcich ľudí a ďalších tisíc v nadväzujúcich priestoroch.

 • Polícia
 • 06.07.2000 00:00

Policajti na bicykloch

0 0

Rady policajtov na bicykloch sa koncom júna opäť rozšírili. K cyklistickým hliadkam v piatich bratislavských mestských častiach tak pribudla ďalšia, v Petržalke. Na území Bratislavy teraz operuje už jedenásť cyklistických jednotiek mestskej polície.

 • Kultúra
 • 15.06.2000 00:00

Festival pantomímy Kaukliar už jubiluje

0 0

Prvé jubileum má na svojom konte medzinárodný pantomimický festival Kaukliar, ktorý bude v Divadle Aréna na petržalskom brehu od 16. do 24. júna. Aj tentoraz treba za ním hľadať živú legendu slovenskej pantomímy Milana Sládka.

Päťčlenný tím Bratislavských novín testoval ponuku jedál na vianočných trhoch. Kým minulý rok sme ochutnávali netradičné špeciality, tentoraz sme si vyberali stánky, ktoré mali v názvoch „tradičný“, „domáci“ či „ako od babičky“. Oplatí sa veriť upútavkám?

Keď sa pozriete na postavy v Amesovej izbe, pochopíte, že vidieť niečo na vlastné oči neznamená vždy vidieť objektívnu realitu. Tu neplatí - čo vidíš, to je. Pre tento zmyslový zážitok netreba chodiť až do Tricklandie, Amesovu izbu nájdete aj v Bratislave. A užiť aj zvečniť si ju môžete bezplatne.

Na sociálnej sieti sa dnes predpoludním objavili fotografie urobené približne pred týždňom v lese nad Dúbravkou. Vidno na nich stromy, okolo ktorých je nasnežené, ale zároveň nespočetné množstvo okrúhlych útvarov v pomerne pravidelných radoch, na ktorých biela pokrývka nie je. Nielen obyvatelia Dúbravky si celý deň lámali hlavy, čo alebo kto takéto niečo mohol na snehu vytvoriť...

Prípad 71-ročného pána Mariána Šipkovského z Vrakune, ktorý zaplatil za cestu taxíkom z Kramárov do Vrakune takmer 100 eur zaujal obrovské množstvo ľudí. Niektorí sa dokonca rozhodli, že dedkovi prispejú aj finančne, aby v ňom nezostal pocit, že starých ľudí možno takto beztrestne zneužívať na vlastné obohatenie. Na sociálnych sieťach sa už objavila aj fotografia auta ako aj tváre nepoctivého taxikára Aladára Čóku...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.