Petržalka

  • Výstavba
  • 05.11.1998 09:00

V Petržalke chcú stavať rodinné domy

0 0

Zahraniční Slováci prejavili záujem o výstavbu rodinných domov v bratislavskej Petržalke. Potvrdil to starosta tejto mestskej časti Vladimír Bajan, ktorého o tom v uplynulých dňoch infor­mo­val predstaviteľ Svetového kongresu Slovákov Andrew Hudak.

  • Výstavba
  • 05.11.1998 09:00

Muchovo námestie očami architektov

0 0

V Klube 22 na Vavilovovej ulici v Petr­žal­ke sa od 9. do 15. novembra uskutoční výstava Muchovo námestie oča­mi architektov. Jej organizátorom je spoločnosť Metro, a.s.

V nedeľu 8. novembra bude v Bratisla­ve 1. ročník medzinárodných atletických pretekov Cross Bratislava a tradičný Beh Bratislavčanov. Podujatie sa uskutoční na Dostihovej dráhe - turfovom závodisku v Petr­žalke, organizátormi sú Maratónsky klub IAMES Bratislava a mestská časť Petržalka.

  • Život v meste
  • 24.09.1998 09:00

Na hostinci Leberfinger je unikátny erb

0 0

Hostinec Leberfinger v petržalskom Sade Janka Kráľa bol niekoľkoročných peripetiách konečne zrekonštruovaný. Postaral sa o to najmä riaditeľ divadla WEST Ľubo Roman, ktorý tu v spolupráci s mestskou časťou Petržalka a viacerým sponzorom dokázal vybudovať taký „malý zázrak“..

  • Šport
  • 24.09.1998 09:00

Dostihy sú šport pre celé rodiny

0 0

Závodisko Bratislava oslávilo tento rok dvadsaťročnicu od pravidelných nedeľňajších popoludní. Areál, ktorý sa stal známym nielen na Slovensku, ale aj v Česku, Maďarsku, Nemecku, Rakúsku či Poľsku síce vznikol o päť rokov skôr, ale v prvých sezónach išlo skôr o jednorazové podujatia.

Koncom sedemdesiatych a začiatkom osemdesiatych rokov sa za starým bratislavským mostom začali diať menšie futbalové zázraky. Bývalé SKS Petržalka, neskôr ZŤS, začalo svoju spanilú jazdu, ktorá viedla z divízie až do najvyššej súťaže a na pravý breh Dunaja pritiahla desaťtisícové návštevy.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.