Petržalka

V piatok 8. decembra sa začalo korčuľovať na umelej ľadovej ploche na Iľjušinovej ulici v Petržalke. Počas pracovných dní môžu petržalské klzisko využívať školy v čase medzi 9. a 12. a medzi 13. a 16. hodinou.

  • Výstavba
  • 14.12.2000 00:00

Budúcnosť nábrežia je v rukách mesta

0 0

Atraktívny a nielen Petržalčanmi vyhľadávaný priestor Tyršovho nábrežia, najmä jeho časť v rozmedzí od Starého mosta po reštauráciu Leberfinger, je naďalej miestom konfliktu protichodných záujmov a problémových vzťahov.

  • Výstavba
  • 14.12.2000 00:00

Dve alternatívy pre Chorvátske rameno

0 0

Chorvátske rameno poznajú nielen Petržalčania, ale aj ostatní Bratislavčania. Už menej je známe, že s touto vodnou plochou a jej okolím sa spájajú ambiciózne plány.

  • Samospráva
  • 14.12.2000 00:00

Prvá rodina sa už sťahuje

0 0

V októbri tohto roku schválili petržalskí poslanci dohodu s mestskou časťou Staré Mesto, ktorá umožní mestskej časti Petržalka ponúknuť žiadateľom z Kopčianskej ulice byty po neplatičoch v správe Petržalky.

  • Zdravie a životný štýl
  • 23.11.2000 00:00

Aupark má byť novou veľkolepou atrakciou

0 0

Na jeseň budúceho roka otvorí v Petržalke na Einsteinovej ulici svoje brány ďalšia monumentálna stavba charakterizujúca prelom tisícročí v Bratislave, ktorú jej autori predstavujú ako najväčšiu nákupnú galériu na Slovensku - Aupark.

  • Kultúra
  • 09.11.2000 00:00

V divadle Aréna bude Bratislava v pohybe

0 0

Asociácia súčasného tanca pripravila od 15. do 17. novembra v Divadle Aréna prehliadku slovenského súčasného tanca Bratislava v pohybe.

Hrob Karola Jettinga, ktorému prischla prezývka Bratislavský Robinson, nájdete na Ondrejskom cintoríne ľahko. Nie je ukrytý v úzkych uličkách. Stačí, ak sa od hlavnej cesty cintorína vyberiete vľavo a na pomník s jeho menom určite narazíte. Charakteristickým znakom obdĺžnikového náhrobného kameňa je kresba námornej plachetnice, symbol jeho dobrodružstiev.

Na Slovensku je zaregistrovaných zhruba 1700 elektrických vozidiel. K dispozícii majú 200 verejne prístupných nabíjacích bodov. Koľko elektrických áut jazdí po Bratislave? Aké zvýhodnenia sa chystajú pre ich majiteľov? A aké negatíva so sebou elektromobily prinášajú?

O rekonštrukcii Hlavnej stanice sa v Bratislave hovorí už roky, ale jej realizácia je zatiaľ v nedohľadne. Minister dopravy Arpád Érsek najnovšie pripustil, že ak by sa plechová prístavba zbúrala, tak by na tomto mieste napokon mohla zostať stáť len historická budova. Viete si predstaviť aj takéto riešenie?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.