Nové Mesto

  • Výstavba
  • 28.03.2002 00:00

Na Trnavskej vyrastie nákupné centrum

0 0

Na Trnavskej ulici začnú už v júli tohto roka stavať nové obchodno-administratívne centrum. Vyplní zatiaľ nevyužitý priestor medzi Športovou halou Mladosť a tréningovým futbalovým ihriskom TJ Štart, ktoré siaha takmer až po Tomášikovu ulicu. Plánovaný areál spredu ohraničuje Trnavská ulica, zozadu tenisové dvorce a hala AŠK Inter Bratislava.

  • Výstavba
  • 14.03.2002 00:00

Na Kramároch pribudne nový kostol

0 0

Na pozemku medzi Stromovou a Klenovou ulicou, v tesnej blízkosti práve dokončovaných bytových domov, má vyrásť nový svätostánok - Kostol Srdca Ježišovho a pastoračné centrum. Stavať sa začne zrejme už v tomto roku. „Vlani bolo vydané územné rozhodnutie a v decembri minulého roku aj stavebné povolenie,“ uviedla vedúca oddelenia územného plánu a životného prostredia Miestneho úradu Bratislava - Nové Mesto Ing. arch. Valéria Triznová. „V súčasnosti trvá výberové konanie na dodávateľa stavby.“

  • Kultúra
  • 14.03.2002 00:00

Osud budovy Istropolis zostáva neistý

0 0

Jednotný majetkový fond zväzu odborových organizácií SR už nemieni ďalej so starostom mestskej časti Nové Mesto Richardom Frimmelom rokovať o zachovaní umeleckého a kongresového centra Istropolis.

  • Zdravie a životný štýl
  • 14.03.2002 00:00

Poliklinika núka na predaj pozemky

0 0

Hlboké rozčarovanie Miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava - Nové Mesto spôsobil inzerát uverejnený v polovici februára v denníku Nový Čas.

  • Výstavba
  • 14.03.2002 00:00

Druhá veža Polusu bude vyššia ako prvá

0 0

Výstavba druhej výškovej administratívnej budovy Polus City Centre sa začne možno už v apríli tohto roku. Druhá veža Polusu bude ešte o niekoľko metrov vyššia ako prvá - Millenium Tower, ktorá už stojí.

Hrob Karola Jettinga, ktorému prischla prezývka Bratislavský Robinson, nájdete na Ondrejskom cintoríne ľahko. Nie je ukrytý v úzkych uličkách. Stačí, ak sa od hlavnej cesty cintorína vyberiete vľavo a na pomník s jeho menom určite narazíte. Charakteristickým znakom obdĺžnikového náhrobného kameňa je kresba námornej plachetnice, symbol jeho dobrodružstiev.

Na Slovensku je zaregistrovaných zhruba 1700 elektrických vozidiel. K dispozícii majú 200 verejne prístupných nabíjacích bodov. Koľko elektrických áut jazdí po Bratislave? Aké zvýhodnenia sa chystajú pre ich majiteľov? A aké negatíva so sebou elektromobily prinášajú?

O rekonštrukcii Hlavnej stanice sa v Bratislave hovorí už roky, ale jej realizácia je zatiaľ v nedohľadne. Minister dopravy Arpád Érsek najnovšie pripustil, že ak by sa plechová prístavba zbúrala, tak by na tomto mieste napokon mohla zostať stáť len historická budova. Viete si predstaviť aj takéto riešenie?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.