Nové Mesto

  • Šport
  • 27.01.2005 00:00

Hokejistky o postup

0 0

Už tento víkend, 29. a 30. januára, sa v Bratislave uskutoční jeden z vrcholov sezóny v pozemnom hokeji.

  • Zdravie a životný štýl
  • 27.01.2005 00:00

Zmena Kuchajdy na biocentrum je nevhodná

0 0

Novomestské miestne zastupiteľstvo súhlasí s návrhom územného plánu Bratislavy, má však pripomienky. Jednou z nich je, že žiada zrušenie návrhu funkcie biocentra pre areál Kuchajda.

Od 15. novembra je päťdesiatmetrový bazén plavárne na Pasienkoch, ktorý bola v uplynulom období pre nevyhnutnú rekonštrukciu uzatvorený, opäť v prevádzke pre verejnosť.

  • Kultúra
  • 18.11.2004 00:00

Carmen v rytme flamenca

0 0

Priaznivci známeho operného diela Carmen môžu jeho súčasné scénické spracovanie v štýle džez-flamenco vidieť v predpremiére (19. 11. o 19.00) a premiére (20. 11. o 19.00) v priestoroch divadla G-dur v Istropolise na Trnavskom mýte.

Viacero obyvateľov Podunajských Biskupíc zaregistrovalo včera večer policajnú naháňačku, keď jej motohliadkam po uliciach unikal automobil značky Fiat Punto, ktorý neustále menil smer jazdy a neváhal sa otáčať ani cez trávniky. Policajti museli použiť aj služobné zbrane, aby nakoniec vodiča dostihli, zastavili a spacifikovali. Ukázalo sa, že bol pod vplyvom alkoholu!

AKTUALIZOVANÉ Bratislavský primátor Matúš Vallo dnes zverejnil svoje stanovisko k premnoženiu komárov, ktoré v týchto horúcich dňoch najmä po večeroch štípu a pijú krv väčšine obyvateľov nášho hlavného mesta. Magistrát sa rozhodol pre biologické prípravky, nakoľko chemické postreky pokladá za škodlivé látky pre prírodu, zvieratá, ale v konečnom dôsledku aj pre samotných ľudí...

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave vykoná orientačný monitoring výskytu komárov, o ktorý ho požiadali samosprávy obcí v povodí Moravy. "Na základe tohto monitoringu môže v prípade zistenia zhoršenej epidemiologickej situácie alebo jej bezprostrednej hrozby odporučiť samosprávam vykonať dezinsekčný zásah," uviedla hovorkyňa úradu Katarína Nosálová.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.