Nové Mesto

  • Výstavba
  • 21.04.2005 00:00

Vančurovu ulicu opravia v tomto roku

0 0

Na zlý stav Vančurovej ulice, situovanej pod Kolibou, nás upozornil čitateľ Pavol Macko. Komunikácia podľa jeho slov bola zrekonštruovaná, pričom je teraz v horšom stave ako predtým.

  • Výstavba
  • 07.04.2005 00:00

Na Nobelovej ulici pribudnú nové byty

0 0

Mestská časť Bratislava - Nové Mesto v spolupráci s mestskou organizáciou Spoločnosť pre rozvoj bývania pripravujú novú bytovú výstavbu v blízkosti Nobelovej ulice.

  • Výstavba
  • 10.02.2005 00:00

Tomášikova ulica sa zmení na nepoznanie

0 0

Jedným z miest, ktoré priťahujú stavebníkov, je aj Tomášikova ulica, presnejšie jej úsek od Rožňavskej po Vajnorskú ulicu. Na území naproti jazeru Kuchajda sa pripravuje výstavba hneď niekoľkých výrazných objektov.

  • Zdravie a životný štýl
  • 10.02.2005 00:00

Samospráva podporuje mladé rodiny

0 0

Až 1,4 milióna korún pre novorodencov vyčlenili poslanci novomestského miestneho zastupiteľstva.

  • Výstavba
  • 27.01.2005 00:00

Stavať chcú aj na Ceste na Kamzík

0 0

Už na jar budúceho roku by sa mala začať výstavba nového obytného domu na ulici Cesta na Kamzík v Novom Meste - Vinohradoch. Novostavba má plniť výhradne bytovú funkciu.

Viacero obyvateľov Podunajských Biskupíc zaregistrovalo včera večer policajnú naháňačku, keď jej motohliadkam po uliciach unikal automobil značky Fiat Punto, ktorý neustále menil smer jazdy a neváhal sa otáčať ani cez trávniky. Policajti museli použiť aj služobné zbrane, aby nakoniec vodiča dostihli, zastavili a spacifikovali. Ukázalo sa, že bol pod vplyvom alkoholu!

AKTUALIZOVANÉ Bratislavský primátor Matúš Vallo dnes zverejnil svoje stanovisko k premnoženiu komárov, ktoré v týchto horúcich dňoch najmä po večeroch štípu a pijú krv väčšine obyvateľov nášho hlavného mesta. Magistrát sa rozhodol pre biologické prípravky, nakoľko chemické postreky pokladá za škodlivé látky pre prírodu, zvieratá, ale v konečnom dôsledku aj pre samotných ľudí...

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave vykoná orientačný monitoring výskytu komárov, o ktorý ho požiadali samosprávy obcí v povodí Moravy. "Na základe tohto monitoringu môže v prípade zistenia zhoršenej epidemiologickej situácie alebo jej bezprostrednej hrozby odporučiť samosprávam vykonať dezinsekčný zásah," uviedla hovorkyňa úradu Katarína Nosálová.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.