Nové Mesto

  • Výstavba
  • 26.08.2004 00:00

Obyvatelia protestujú proti novej stavbe

0 0

Na pozemku vedľa Guothovej ulice na Kramároch sa pripravuje výstavba výškového bytového domu, proti ktorej sa okamžite zdvihli vlny protestov obyvateľov domov v okolitých uliciach.

  • Zdravie a životný štýl
  • 29.07.2004 00:00

Samospráva hradí deťom rekreačný pobyt

0 0

Novomestská samospráva venuje veľkú pozornosť sociálnej oblasti. V uplynulých dňoch poskytla 157 500 korún na pobyt 35 detí od 27. júla do 8. augusta v rekreačnom zariadení Záruby pod Jahodníkom.

  • Doprava
  • 29.07.2004 00:00

Parkovanie v Poluse je opäť ako predtým

0 0

Kontrolný parkovací systém v Polus City Center po vyše dvoch mesiacoch skúšobnej prevádzky koncom júna deaktivovali. Znamená to, že v Poluse sa dá parkovať tak ako pred jeho zavedením.

  • Zdravie a životný štýl
  • 01.07.2004 00:00

Pamätajú aj na zdravotne postihnutých

0 0

Podmienkami pre zdravotne postihnutých spoluobčanov v mestskej časti Bratislava - Nové Mesto, najmä z hľadiska budovania bezbariérových prístupov, sa v uplynulých dňoch zaoberala tamojšia miestna rada.

Tragédia, keď pre požiar v ubytovni na Mlynských luhoch prišli minulý mesiac o život traja ľudia, pripomenula zúfalú situáciu s dostupnými nájomnými bytmi v našom hlavnom meste. Potrebujú ich seniori, obyvatelia z reštituovaných domov, mladé rodiny s deťmi, učitelia či policajti... Ak sa chceme porovnávať s inými mestami, tak v Bratislave by muselo pribudnúť 10-tisíc mestských bytov ročne. Skutočnosť? Za 10 rokov to bolo len 57 bytov, čo je asi 5 bytov za rok, konštatuje viceprimátorka Bratislavy LUCIA ŠTASSELOVÁ.

Ku kurióznej situácii dnes došlo v ženskej prvej futbalovej lige, keď sa hrali v Bratislave takmer súčasne dva zápasy. O 10:30 h privítal ŠK Slovan Bratislava hráčky Partizánu Bardejov na ihrisku "v jame" pri Kuchajde a len o 100 metrov ďalej sa o 12:00 h začalo stretnutie medzi NMŠK Vitana Bratislava a FC Nitra. V oboch prípadoch uspeli Bratislavčanky, keď belasé zvíťazili 2:0 a červeno-biele 2:1.

Vyzerá to tak, že organizátori MS v hokeji sa trochu prepočítali, keď zriadili záchytné parkoviská pre návštevníkov svetového šampionátu s takou veľkou kapacitou. Oplotené či vyznačené plochy na Tyršovom nábreží, respektíve pri štadióne ŠKP v Dúbravke sú väčšinou úplne prázdne alebo sa na nich nachádza len pár áut, čo mnohých Bratislavčanov irituje...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.