Areál ministerstva obrany v sobotu otvoria verejnosti

20.6.2012
0
Páčil sa vám článok?

Ministerstvo obrany otvorí v sobotu 23. júna 2012 svoje brány pre verejnosť. Areál ministerstva na bratislavskej ulici Kutuzovova budú pre záujemcov prístupný od 10.30 do 17.00 h. Návštevníci sa budú môcť stretnúť aj s ministrom obrany Martinom Glváčom a v popoludňajších hodinách, od 14.00 do 15.00 h., si pozrieť jeho pracovňu, ktorá bude sprístupnená špeciálne iba počas Dňa otvorených dverí.

"Srdečne pozývam všetkých, ktorí sa zaujímajú o armádu. Verím, že si prídu na svoje všetky vekové kategórie. Naši vojaci pripravili pre návštevníkov zaujímavý program plný dynamiky. Chceme priblížiť starším i mladším činnosti našich vojakov, ktoré vykonávajú počas výcviku, ako aj v zahraničných operáciách," uviedol šéf rezortu obrany.

Okrem autogramu od ministra si budú môcť návštevníci domov odniesť aj podpisy športovcov Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica - olympijskej víťazky v biatlone Anastasie Kuzminovej, kulturistu Štefana Havlíka a športového gymnastu Samuela Piaseckého.

Počas celého dňa budú pre verejnosť pripravené statické aj dynamické ukážky vojenskej techniky. Vojenskí policajti návštevníkom predvedú zadržanie unikajúceho páchateľa s pomocou služobných psov a zásah pri napadnutí kolóny s chránenou osobou. Chýbať nebudú ani ukážky manipulácie so zbraňami, výcviku sebaobrany a bojov zblízka. Návštevníci si budú môcť vyskúšať i streľbu z paintballových zbraní.

Návštevníci sa budú môcť tiež odfotografovať s vystavenou vojenskou technikou, ako napríklad obrnené vozidlá, tank, Aligátor či špeciálne upravené vozidlo s majákom. V rámci kultúrneho programu je pripravené vystúpenie mažoretiek s vojenskou hudbou, hip-hopovej skupiny a koncert Vojenskej hudby Ozbrojených síl SR.

TASR informoval hovorca OS SR a poverený hovorca MO SR Milan Vanga.

(TASR)

Páčil sa vám článok?