Lamač

 Aktívni obyvatelia Lamača by mali mať pravidelný priestor a čas oboznámiť so svojimi podnetmi volených zástupcov ešte pred samotným zasadnutím zastupiteľstva. V pondelok sa zložením sľubu na ustanovujúcom zasadnutí zastupiteľstva mestskej časti ujal svojej funkcie.

V dnešnej dobe sa ľudia viac starajú o svoje zdravie i vzhľad, ľudí so záujmom o šport každým rokom narastá. Ak vás však nebaví dvíhať činky v obyčajnom fitku, ale chcete byť vo forme, máme pre vás zaujímavý tip. Keďže je obdobie pred Vianocami a vy ešte stále rozmýšľate, čím obdarujete svoju mamu či priateľku, skúste im darovať zdravie a peknú postavu. S nami môžete vyhrať dva vstupy (v celkovej hodnote 40 eur) na tento zaujímavý typ tréningu.

Takéto niečo vodiči v západnej časti Bratislavy ešte nezažili. Pre nehody na Moste Lafranconi napríklad uzavreli tunel Sitina, v dôsledku čoho siahali kolóny dokonca až do samotného Devína. Dopravný servis priniesol dnes informáciu, že sa ráno vytvorila kolóna, ktorá bola dlhá až 23 kilometrov!

Uchádzač, ktorého ponuku na búranie skeletu nedostavanej Nemocnice Rázsochy vyhodnotilo Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR ako najlepšiu, má svoju cenu vysvetliť. Rozhodol tak Úrad pre verejného obstarávanie (ÚVO), na ktorý sa s námietkami obrátil ďalší z účastníkov tendra.

Bratislavčania v hlasovaní rozhodli, že z občianskeho rozpočtu mesta (vo výške 50 000 eur) pôjde 9495 eur na projekt s názvom „Bez bariér za zdravím", a to na zlepšenie podmienok pre chodcov, cyklistov, matky s kočíkmi a občanov so zníženou schopnosťou pohybu v okolí Nemocnice s poliklinikou na  Antolskej neďaleko jazera Veľký draždiak.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.