Lamač

Pre výmenu mostných záverov na moste na diaľnici D2 medzi križovatkami Lamač a Patrónka v Bratislave bude od 13. mája čiastočne uzavretá diaľnica D2 súčasne v pravom a v ľavom jazdnom páse.

AKTUALIZOVANÉ_ Už takmer týždeň, presnejšie od 26. apríla 2019 platil zákaz zakladania ohňa v Mestských lesoch. Rozhodol o tom Hasičský a záchranný útvar hlavného mesta a informácia bola zverejnená aj na oficiálnom internetovom portáli Ministerstva vnútra SR. V súčasnosti je zákaz už zrušený a od piatka 3. mája 2019 - 14-tej hodiny si už na ohniskách môžete opekať...

Súčasťou športového predpoludnia v bratislavskom Lamači bude v stredu (1. 5.) i šachová simultánka s veľmajstrom. Popri bežeckom podujatí pod názvom Runfest bude ďalšou športovou akciou, do ktorej sa môžu v prvomájový deň zapojiť obyvatelia i návštevníci Lamača.

V bratislavskom Lamači slávili v tomto roku veľkonočnú nedeľu dvakrát. V prostredí národnej kultúrnej pamiatky, v kaplnke sv. Rozálie sa v nedeľu 28. apríla uskutočnila slávnostná bohoslužba gréckokatolíckeho obradu podľa gregoriánskeho kalendára.

AKTUALIZOVANÉ Stredajšie prvé kolo kvalifikácie Ligy majstrov, ktoré sa konalo na Tehelnom poli prilákalo do Bratislavy futbalových fanúšikov z rôznych krajín a tí spôsobili v centre mesta doslova peklo! Agresívni útočníci si to rozdali na Ventúrskej ulici a vyvolali v pešej zóne obrovský chaos. Niektorí ľudia sa dokonca báli, že ide o teroristický útok!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.