Jarovce

  • Život v meste
  • 23.03.2000 00:00

Šanca pre postihnutých

0 0

Občianske združenie Nová šanca zriaďuje denný „stacionár“ pre telesne postihnutú mládež v školskom a pracovnom veku pre Bratislavu a okolie.

  • Doprava
  • 25.03.1999 09:00

Nová diaľnica mení život obyvateľov

0 0

Mestská časť Jarovce zažíva v tomto období nebývalý rozkvet. Hlavným dôvodom je výstavba diaľnice do Maďarska či výstavba diaľničnej prípojky a nového hraničného priechodu do Rakúska.

Mestská časť Jarovce bola pred niekoľkými rokmi vzhľadom na svoju polohu málo atraktívnou a zaujímavou časťou Bratislavy. Dnes je jednou zo vstupných brán na celé Slovensko. Význam Jaroviec z roka na rok rastie. Cez kataster obce totiž prechádza diaľničné spojenie do Maďarska a buduje sa aj diaľničná prípojka do Rakúska.

  • Výstavba
  • 25.03.1999 09:00

Možnosti bytovej výstavby sú obmedzené

0 0

Aj v Jarovciach je podobne ako v ostatných bratislavských mestských častiach problémom bytová otázka - záujem o bývanie prevyšuje existujúce možnosti.

  • Kultúra
  • 25.03.1999 09:00

Spolkový život v Jarovciach je bohatý

0 0

Jarovce sú známe svojou bohatou spolkovou činnosťou. Okrem vyše storočného dobrovoľného požiarnického zboru pôsobia v obci aj telovýchovná jednota, ženský spevácky spolok či Klub mladých Chorvátov.

Bratislavčania rozhodli jednoznačne. Za nového primátora si zvolili mladého ambiciózneho architekta Matúša Valla. Žiadny komunálny politik a ani profesionálny manažér nedokázali tak presvedčiť obyvateľov hlavného mesta ako práve Matúš Vallo. Niektorí ho volili kvôli sympatiám, iní kvôli jeho programu, že chce konečne zmeniť naše mesto k lepšiemu. Bratislavské noviny sa zhovárali s novým primátorom Matúšom Vallom.  

Deti by sme mali chrániť voči infekčným chorobám, najlepšie je očkovanie. Epidemiológovia ale varujú. Na Slovensku klesá zaočkovanosť detí. Ohrozené sú hlavne najmladšie v prvom roku života. Epidemiologička nám porozprávala príbehy, pri ktorých deti na neočkovanosť doplatili.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.