Čunovo

  • Šport
  • 13.12.2001 00:00

V Čunove ocenia najlepších

0 0

Piatok 21. decembra spozná Slovensko svojho najlepšieho športovca a najlepší športový kolektív za rok 2001.

  • Zdravie a životný štýl
  • 20.09.2001 00:00

V Čunove rúbu dunajské lužné lesy!

0 0

Bratislava bola ešte donedávna povestná zachovalými dunajskými lužnými lesmi - unikátnym prírodným ekosystémom, ktorý si v okolitých krajinách všemožne chránia. Na Slovensku v súvislosti s výstavbou vodného diela Gabčíkovo padli výrubom za obeť lužné lesy s plochou väčšou ako 40 kilometrov štvorcových. Posledné zvyšky sú predmetom ochrany v rámci Chránenej krajinnej oblasti Dunajské Luhy.

  • Samospráva
  • 08.04.1999 09:00

Čunovský kaštieľ sa zmení na sanatórium

0 0

Mestská časť Čunovo má svoj kaštieľ, ktorý je však už niekoľko rokov nevyužitý. Pôvodným zámerom obce bolo vybudovať v tejto kultúrnej a historickej pamiatke rekreačné a turistické zariadenie. Tunajšia samospráva však od tohto zámeru upustila.

  • Samospráva
  • 08.04.1999 09:00

Dôraz kladú na spoločenský život obce

0 0

Snahou novej starostky Čunova je rozvinúť v mestskej časti spoločenský život. Ako priznala Alžbeta Broszová, v obci majú jednu spoločenskú sálu, tá je však od pondelka do nedele plne vyťažená. Preto by chcela získať ďalší priestor, ktorý by mohol byť miestom stretávania sa mladých i starších .

  • Samospráva
  • 08.04.1999 09:00

Národnostné problémy tu už nepoznajú

0 0

Čunovo patrí medzi posledné štyri obce na Slovensku, kde sa zachovala pôvodná chorvátska kultúra. Okrem neho sú to Jarovce, Devínska Nová Ves a Chorvátsky Grob. V Čunove však žijú štyri národnosti - chorvátska, maďarská, slovenská a nemecká.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.