Čunovo

  • Zdravie a životný štýl
  • 08.04.1999 09:00

Prinesie obci vodná nádrž aj osoh?

0 0

Po dokončení neďalekej vodnej nádrže Čunovo, ktorá tvorí horný stupeň Vodného diela Gabčíkovo, má v jej okolí vyrásť športovo-rekreačné a oddychové stredisko. Majú tu byť cyklistické trasy, areál vodných športov, pláže, golfové ihrisko a viaceré ubytovacie a rekreačné zariadenia.

  • Výstavba
  • 08.04.1999 09:00

Rozširovaniu obce bránia jej obyvatelia

0 0

Ďalšiu výstavbu rodinných domov v Čunove paradoxne brzdia samotní Čunovčania. Samospráva obce síce pripravila plán výstavby druhej strany Záhumennej ulice, majitelia dotknutých parciel však odmietli predať pozemky, a tým sa ďalšia výstavba zastavila.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.